;
Kayseri Şehir Otelleri

KAYSERİ ŞEHİR OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Hilton Kayseri
Hilton Kayseri
Kocasinan
İNCELE
Radisson Blu Hotel Kayseri
Radisson Blu Hotel Kayseri
Kayseri-Merkez
İNCELE
Toplam 2 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Kayseri Otelleri

Kayseri Bölgesi

Bu topraklar yüzyıllar boyunca onlarca medeniyete ev sahipliği yapmış dünden aldığı mirası bugünün katkısıyla yarına umut yapan ve geleceği yaşanır kılan insanlara armağan etmiştir. Kayseri Türkiye’ nin gülümseyen çehresi ve tarihi ipek yolunun üzerinde günümüze uzanan bir köprü kent.

Sevgi ve hoşgörü ile örülü bu toprakların her bölgesi, her semti yaşanmaya değer sayısız güzelliklerle dolu. Orta Anadolu’ da yer alan coğrafyası, tarihi, kültürü ve insanıyla Anadolu’nun görmeye değer bir bölgedir.

Anadolu’ nun en eski yerleşim yeri olan Kayseri, M.Ö. 3 binli yıllarda başlayan yerleşik hayat sırasıyla Hitit ve Friglilerin izlerini taşımaktadır. Kent civarında bulunan manastırlar ve kiliseler 21. Yüzyılın insanını tarihin mistik sayfalarında 9. yüzyıla kadar uzanan bir yolculuğa çıkarır. En parlak dönemini Selçuklular devrinde yaşayan Kayseri’de şehir merkezinde ve civarında olan birçok tarihi eser bunun kanıtıdır.

Doğal güzellikleri ile de biriciktir Kayseri. Yeşilhisar Soğanlı Vadisi Göreme' den bir parçadır adeta. Sultan Sazlığı göçmen kuşların konaklama yeridir. 300 den fazla kuş türü konuk olur bu şehre. Muhteşem Aladağlar’ da Kayseri’ nin doğal güzellikleri hazinesidir.

Hem kışın hem de yazın fazlasıyla tercih edilen bölge özellik kış aylarında kayak merkeziyle ünlüdür. Erciyes’ te yer alan pistleri ile tüm kayak severlerin beklentilerini ve isteklerini karşılamaktadır.

Kayserinin mutfak kültürünün geneli un, hamur ve et ürünlerinin hâkim olduğunu görülmektedir. Pastırması ve sucuğu ile kahvaltılarımızın başköşesine oturur. 30dan fazla çeşidi ile mantı ev yemeklerinin prensesidir. Su böreği, katmeri ve bazlaması kesinlikle denenmesi gereken lezzetler arasındadır. Kayseri Otellerimizde kalaraz bu harika kültüre şahitlik edebilir, yukarıda bahsettiğimiz lezzetleri tadabilirsiniz.

Kayseri Gezilecek Yerler

Kayseri Kalesi

Kayseri kalesinin tarihi M.Ö. 238 yıllarına kadar dayanmaktadır. Köklü bir tarihi olsa da günümüze kadar çok sağlam gelmiş olan kale, adeta şehrin simgesidir. İç ve dış kale olarak iki bölümden oluşmaktadır. Selçuklular, Bizanslılar ve Osmanlı tarafından onarılıp kullanılmıştır.

Kapuzbaşı Şelalesi

Doğal güzelliği ile tüm şehirlerin doğasına meydan okuyan Kapuzbaşı Şelalesi, Aladağların en güzel parçalarından biridir.

Kültepe Örenyeri

Ülkemizin en önemli tarihi bölgelerinden biri olan Kültepe Örenleri’ nin, her kazısında farklı kalıntılara rastlanmıştır. Bölgenin en önemli özelliği ise Hititlerim Anadolu’ ya gelip ilk kurdukları şehir özelliği olmasıdır. Medrese günümüzde kitapçılar çarşısı olarak kullanılmaktadır.

Tatilvitrini.com ile tüm Türkiye'de ki Şehir Otellerine rezervasyon gerçekleştirebilirsiniz. Tüm Türkiye'de 2000 i aşkın otel seçeneği ve birbiinden uygun kart kampanyaları ile bütçenizi zorlamadan en uygun tatil yapma şansı sağlıyoruz.