Kars Şehir Otelleri

KARS ŞEHİR OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Grand Toprak Hotel
270.00
229,50
Tam Pansiyon Plus
İNCELE
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Grand Toprak Hotel
Grand Toprak Hotel
Sarıkamış
Tam Pansiyon Plus 270.00 %15 229.50 İNCELE
Toplam 1 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Kars Otelleri

Kars Bölgesi

Güneşin ve kültürün ilk doğduğu şehir olmakla beraber şehitler, gaziler, tabyalar ve menkıbeler diyarıdır. Adına türküler yazılan, dizeler dizilen serhat şehirdir Kars. Milattan önceki yıllara kadar uzanan köklü tarihi ile en eski kültürlere ve medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Kars, geçmişten geleceğe uzanan derin bir tarih yeridir. Birçok savaşa kuşatmalara direnmek zorunda kalmıştır Kars. Rus savaşında verdiği mücadele ve başarıdan dolayı gazilik unvanı almıştır buram buram tarih kokan şehir.

Şehirde yaşanan doğal olaylar, medeniyet değişikliği ve savaşlar Âşık edebiyatının oluşmasına sebep olmuştur. Birleşmiş milletler Âşık Şeref Taşlıova Unesco aracılığıyla yaşayan insan hazineleri adını almış zanaatkârlar arasındadır. Her yıl düzenlenen Kars Âşıklar bayramında bütün âşıklar sazıyla sözüyle Karsta buluşmaktadır. Kars genellikle kırmızı ve beyazın hâkim olduğu halı ve kilimleri ile meşhurdur. Kafkas tarzı olarak bilinen geometrik desenlerden oluşmaktadır.

Kars' ın toplam 7 ilçesi vardır. Her ilçesinde kültür çeşitliliği vardır. Ziyaretçilerine evlerinde ki huzuru yaşatmak isteyen Kars modern dizayn edilmiş otelleri ile dinlenmenin ve rahatlığın tadını çıkarabilirsiniz. Türkiye’ nin kış turizm açısından en çok tercih edilen yerleri arasında olan Kars - Sarıkamış, dünyanın en kaliteli karına sahiptir. Kayak safari, kızaklı kayak ve snowboard gibi kayak türleri yapılmaktadır.

Tandırda Kars kaz, Evelik çorbası, Isırgan çorbası ve tamamen doğal bir şekilde elde edilen bal ve kaşar peyniri ile zengin yemek kültürüne sahiptir. Sizde bu şehrin tarihi, doğal güzelliği, yemek kültürü ve kış aylarında bembeyaz karı ile tanışmak isterseniz Kars’ a bekleriz.

Kars Gezilecek Yerler

Kars Kalesi

Melik İzzetin’ in emri ile Veziri Firuz Akay tarafından 1152 yılında yapılan kale, Timur tarafından 1386 yılında kaleyi işgal etmiş, 3 Murat’ın emri ile Lala Mustafa Paşa tarafından tekrar inşa edilmiştir. Dış cephesi kesme bazalt taştan duvarlar ile çevrilidir. Üç büyük kapısı bulunmaktadır.

Evliya Camii

Lala Mustafa Paşa tarafından 1579 yılında Hasan - ı Harakan olan bir Anadolu evliyası adına yaptırılmıştır.

Allahuekber Dağları

Sıra dağlarımızdan biri olan Allahuekber Dağları Erzurum - Kars bölümünde yer almaktadır. Binlerce yıldan önce kalma yeşil kayaçları bulunmaktadır. 2004 yılında Sarıkamış Allahuekber Dağları Milli Parkı olarak ilan edilip koruma altına alınmıştır. Ayrıca bu dağlar tarihte de önemli olaylara şahitlik etmiştir. Sarıkamış Harekâtında kar yağışı ile 90.000 askerimiz bu karlar altında vatanı uğruna donarak şehit olmuştur.

Kuyucuk Kuş Cenneti

Kars ilinin en muhteşem doğal güzellikleri arasında yer alan Kuyucuk Kuş cenneti, 245 hektar gölalanı ve 416 hektarlık gibi büyük bir alana sahiptir. Sakarmeke, uzunbacak, sığıcık, bozkaz, karaboyunlu, dikkuyruk gibi daha birçok muhteşem güzellikte ki kuş türlerini bünyesinde barındırır.

Kars Müzesi

Etnografik ve arkeolojik eserleri sergilenen bu muhteşem müze 1981 yılında ziyarete açılmıştır.

Tatilvitrini.com ile tüm Türkiye'de ki Şehir Otellerine rezervasyon gerçekleştirebilirsiniz. Tüm Türkiye'de 2000 i aşkın otel seçeneği ve birbiinden uygun kart kampanyaları ile bütçenizi zorlamadan en uygun tatil yapma şansı sağlıyoruz.