;
Samsun Şehir Otelleri

SAMSUN ŞEHİR OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Ancere Thermal Hotel
 
%20
İNDİRİM
+12
TAKSİT
936.56
749,25
Oda Kahvaltı
İNCELE
Hampton by Hilton Samsun
 
+12
TAKSİT
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Ancere Thermal Hotel
Ancere Thermal Hotel
Havza
Oda Kahvaltı 936.56 %20 749.25 İNCELE
Hampton by Hilton Samsun
Hampton by Hilton Samsun
Samsun-Merkez
İNCELE
Toplam 2 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Samsun Otelleri 

Samsun Bölgesi

Atatürk’ ün şehri olan Samsun’ un tarihi ve doğal güzelliklerini görmeye ne dersiniz?

Arkeolojik araştırmalar sonucu ilk yerleşimi M.Ö. binli yıllara kadar dayanmaktadır. Roma, Bizans, Pers, Selçuklu ve Osmanlı gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Ayrıca Samsun’ un ilk adı Amisos' tur. Yöre İstiklal savaşının başladığı yer olma özelliği ile önemini her zaman korumuştur.

Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs 1919’ da bölgeye ayak basmıştır. Ve bu tarih Kurtuluş savaşının başlangıç tarihi olarak kabul edilmiş ve Atatürk’ ü anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmiştir. Olağanca güzelliği ve güler yüzüyle insan olmanın tadına varılan yerdir burası. Tek düzelikten değil değişkenlikten yanadır bu şehir.

Yeşil ile Mavinin buluştuğu sahilleri, kışın ayrı yazın ayrı güzellikte ki yaylaları, gölleri ve şifa dağıtan kaplıcalarıyla Yaradan’ ın cömertliğini iliklerinize kadar hissedersiniz.

Samsun Gezilecek Yerler

Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi

Samsun ve çevresinde yapılan arkeojik kazılar sonucu çıkartılan Hitit, Roma ve Osmanlı’ ya ait çeşitli eserlerin sergilendiği Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi kesinlikle görülmesi gereken yerler arasındadır.

İkiztepe Höyüğü

Hitit ve Eski Tunç döneminde yerleşim alanı olarak kullanılmaya başladığı düşünülen İkiztepe Höyüğü, yapılan arkeolojik kazılar sonucu silahlar, metaller, kemik iğne, toprak kaplar ve süs eşyası gibi birçok kalıntılar çıkartılmıştır.

Bandırma Vapuru Müzesi

2003 yılında ziyarete açılan Müzenin inşası 2000 yılında başlanmıştır. Mustafa Kemal Atatürk’ ün 19 Mayıs 1919 yılında arkadaşlarıyla birlikte Samsuna getirmesi ile önemlidir.

Akalan Şelaleleri

Samsun’ un Bafra ilçesinde yer alan bu doğal güzellik kesinlikle görülmesi gereken yerler arasındadır. Çevresinde hem yürüyüş hem de piknik için ideal bölgeler arasındadır.

Samsun' da Neler Yapılır

Samsun, kültür ve sanat etkinliklerinin merkezi olan İlkadım’ da aradığınız her türlü sosyal aktiviteyi bulabilirsiniz. Devlet Opera ve Balesi, Devlet Tiyatrosu Samsun Sahnesi, Devlet Klasik Türk Korusu, galerileri, müzeleri ve kütüphaneleriyle zamanınızı güzel bir şekilde geçirebileceğiniz kültür şehridir.

Samsun’ da Neler Yenir

Bereketin yaşandığı bu şehrin mutfaklarında marifetli kadınların ellerinden hüner akar. Pidesi, kaz tiriti, menemeni, hamsisi ile benzersiz bir lezzet mozaiğine sahiptir Samsun.

Tatilvitrini.com ile tüm Türkiye'de ki Şehir Otellerine rezervasyon gerçekleştirebilirsiniz. Tüm Türkiye'de 2000 i aşkın otel seçeneği ve birbiinden uygun kart kampanyaları ile bütçenizi zorlamadan en uygun tatil yapma şansı sağlıyoruz.