Üsküdar Şehir Otelleri

ÜSKÜDAR ŞEHİR OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Serra Boutique Hotel
 
%15
İNDİRİM
+9
TAKSİT
97.06
82,50
Oda Kahvaltı
İNCELE
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Serra Boutique Hotel
Serra Boutique Hotel
Üsküdar
Oda Kahvaltı 97.06 %15 82.50 İNCELE
Sumahan On The Water
Sumahan On The Water
Üsküdar
İNCELE
Toplam 2 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Üsküdar Otelleri

Üsküdar Bölgesi

Anadolu yakasında denize kıyısı olan yemyeşil doğasıyla ve de tarih kokan sokakları ile İstanbul’ un en eski yerleşimlerinden “Altın Şehir” günümüzdeki adı ile Üsküdar.

Konumu itibariyle ve ulaşım yönünden rahatlığıyla İstanbul da gidilebilecek nadide yerlerdendir. İskelesinden Avrupa yakasına birkaç dakikada İstanbul gibi kalabalık bir şehirde geçebilme ayrıcalığınız bulunmakta olup, çevresinde konaklayabileceğiniz uygun fiyatlı birçok otel vardır. Tatil için iyi bir seçim olacak Üsküdar Otellerinin erken rezervasyon fırsatları için sayfamıza bakmanızı tavsiye ederiz.

Çamlıca tepesinden, çarşısına, sahilinden, salacak merdivenlerine kadar gezilebilecek birçok noktası olan Üsküdar’ı gezip görülecekler listenizde olmasını tavsiye ederiz.

Üsküdar Gezilecek Yerler

Kız Kulesi

Önceki dönemlerde deniz feneri olarak kullanılan Kız Kulesi, günümüzde yerli ve yabancı turistlerin uğradığı bir yer haline gelmiştir. 360 derece İstanbul’u izleyebileceğiniz harika bir manzarası bulunmaktadır. Ayrıca içerisinde restoran bulunmakta olup gün batımında burada manzaraya karşı yemek yemenizi öneririz. Tarihte birçok efsaneye de konu olan tarihi Kız Kulesine uğramadan Üsküdar’dan ayrılmayın.

Salacak Merdivenleri

Sahil kenarında denize karşı yan yana dizilmiş merdiven üzerinde oturma yeri ya da kafe ve restoran şeklinde olan Salacak Merdivenlerine özellikle akşamüzeri güneş batımında gitmenizi ve bu harika manzarayı kaçırmamanızı dileriz.

Çamlıca Tepesi

Çamlıca Tepesi İstanbul’u izleyeceğiniz en güzel noktadır. Tepe Büyük ve Küçük Çamlıca olarak ikiye ayrılmaktadır. Yemyeşil bir orman içerisinde karşınıza İstanbul manzarasını alıp buradaki kafe ve restoranlarda vakit geçirebilirsiniz.

Balıkçılar Çarşısı

Her gün taze balık bulabileceğiniz Balıkçılar Çarşısın da sadece balık değil sebze, meyve, peynir çeşitleri ve kuruyemiş gibi gıdaları da temin edebilirsiniz.

Mihrimah Sultan Camii

Hürrem ve Kanuni Sultan Süleyman’ ın kızı olan Mihrimah Sultan' ın yaptırdığı bir camiidir. 1565 yılında tamamlanan camii Mimar Sinan’ın en güzel eserlerinden birini oluşturmaktadır.

Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi

Dünya’ nın birçok yerinden toplanan 750 uçurtma bulunan müzede, uçurtma yapımını öğrenmek isteyenler için atölye çalışmaları da bulunmaktadır.

Üsküdar’ da Neler Yapılır

Üsküdar’ da sıkça rastlayacağınız bir başka şey ise tarihi hamamlarıdır. Ünlü hamamları olup buraya geldiğiniz de hamamlarına uğramadan gitmemenizi öneririz.

Üsküdar’ da Neler Yener

Sahil boyu harika manzarasına karşı balık ekmek, köfte, midye dolma, kestane gibi yiyecekler yiyebilir, kafe ve restoranlarında vakit geçirebilirsiniz.

Tatilvitrini.com ile tüm Türkiye'de ki Şehir Otellerine rezervasyon gerçekleştirebilirsiniz. Tüm Türkiye'de 2000 i aşkın otel seçeneği ve birbiinden uygun kart kampanyaları ile bütçenizi zorlamadan en uygun tatil yapma şansı sağlıyoruz.