;
Rize Şehir Otelleri

RİZE ŞEHİR OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Rize Green Hotel
Rize şehir merkezinde bulunan Rize Green Hotel, Ayder yaylasına ve Zilkaleye 85 km, Uzungöle 70 km, Trabzon ha ... devamı
 
+12
TAKSİT
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Rize Green Hotel
Rize Green Hotel
Rize-Merkez
İNCELE
Toplam 1 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Rize Otelleri 

Rize Bölgesi

Göz alabildiğince yeşil vadilerin mimarı elbette yağan sihirli yağmurdur. Yağmurla yıkanan alabildiğince verimli topraklar yılda birkaç ürün verir. Bu bölgede herhangi bir taşın duvarın veya bir evin damının üzerine ekili ürünler görebilirsiniz. Dağların eteklerine düşen yağmurlar vadilerle bölünmüş derelere kavuşur Rize' de

Şelalelere ayrı bir parantez açmak gerekir elbette. Gök gürültüsünü andıran sesleri ile yamaçlardan aşağıya akan bembeyaz ve berrak sular doyumsuz bir seyir keyfi sağlar izleyenlere.

Yoğun yeşil bitki örtüsünün altında ilerlerken önce sesini duyacağınız şelaleler aniden beliriverir tüm görkemiyle. Burada aslında fazla söze gerek yoktur. Doğa tüm görkemi ve güzelliği ile kendisini anlatır. Eski bir gerdanlık gibi kurulmuş kemerli taş köprüler ilişir gözünüze. Doğayla son derece uyumlu ve zarif köprüler yıllardır eşlik eder Rizelilere. Birçoğunun üzerine kaplayan sarmaşıklar bu uyumu iyice pekiştirmektedir.

Genel görünümü yeşilin, bulutların ve sisin oluşturduğu eşsiz güzelliklerin seyrine doyamazsınız. Yazın en sıcak ayında yaylalar hafif bir serinlik sunar sizlere. Yayla evleri her biri masaldan çıkmış ya da bir ressamın fırçasıyla çizilmiş sanat eseridir adeta. Bu sıcak evler Rizelilerin tabiata olan saygılarının ve doğaya âşık olduklarının simgesidir.

Huzurlu ve doğayla iç içe bir tatil arayanlar Rize Otellerimizden rezervasyon yapabilirler

Rize Gezilecek Yerler

Ayder

Rize’ nin en sakin ve en huzurlu bölgesi Ayder, doğal güzellikleri keşfetmek isteyenler için ideal bir yerdir. Yemyeşil doğasına adeta âşık olacaksınız. Huzur ve sakinlik arayanların tercihi olan Ayder Yaylası, birçok modern termal tesisleri ile yılda yüzlerce yerli yabancı turist ağırlamaktadır. Bize göre Ayder Yaylası, Rize Gezilecek Görülecek Yerler listenizin başında yer almalıdır.

Kaçkar Dağları Milli Parkı

1994 yılında koruma altına alınan Kaçkar Dağları Milli Parkı, yemyeşil görüntüsü ile gelenleri kendine hayran bırakmaktadır. 51.500 hektar alana sahip olan milli park, şelaleleri, ormanları ve tabiat ananın bize sunduğu bütün güzelliklere sahiptir. Bu bölgede özellikle rafting ve trekking gibi spor türleri çok yaygın yapılmaktadır.

Rize Müzesi

Şehrin hakkında tam bilgi isterseniz eğer gelmeniz gereken en önemli yer Rize Müzesidir. Yöre halkının kültürü ve gelenek görenekleri hakkında tam bir vermektedir.

Sarı ev diye adlandıralan müze 1984 yılında Atatürk Evi olarak hizmet vermekteydi. Restoraston çalışmaları ardından müze olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Zil Kalesi

Yemyeşil dağların arasından adeta gülümseyen Zil Kalesi, 6. Yüzyılda yapıldığı düşünülmektedir. Bizans döneminde dışardan gelecek herhangi bir tehdide karşı gözetleme kalesi olarak yapılıp kullanılmıştır.

Rize' de Neler Yenir

Bu zamana kadar yediğiniz balıkları unutun. Çünkü Karadeniz dendiği zaman akla gelen ilk lezzet tabi ki balıktır. Her mevsim balığın en iyisine sahip olan bölgede birçok balıkla yapılan lezzetler mevcuttur. Hamsili pilav, hamsi tava, mıhlama ve balık ekşilisini yemeden şehirden ayrılmayın deriz.

Tatilvitrini.com ile tüm Türkiye'de ki Şehir Otellerine rezervasyon gerçekleştirebilirsiniz. Tüm Türkiye'de 2000 i aşkın otel seçeneği ve birbiinden uygun kart kampanyaları ile bütçenizi zorlamadan en uygun tatil yapma şansı sağlıyoruz.