;
Adana Şehir Otelleri

ADANA ŞEHİR OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Türkmen Riverside Hotel
 
%15
İNDİRİM
+12
TAKSİT
1,818.35
1.545,60
Oda Kahvaltı
İNCELE
Hilton Adana
 
+12
TAKSİT
Hosta Hotel
 
+12
TAKSİT
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Türkmen Riverside Hotel
Türkmen Riverside Hotel
Yüreğir
Oda Kahvaltı 1,818.35 %15 1,545.60 İNCELE
Şirin Park Otel
Şirin Park Otel
Seyhan
İNCELE
Ramada Hotel & Suites Adana
Ramada Hotel & Suites Adana
Adana-Merkez
İNCELE
Hilton Adana
Hilton Adana
Yüreğir
İNCELE
Hosta Hotel
Hosta Hotel
Seyhan
İNCELE
Hotel Bosnalı
Hotel Bosnalı
Seyhan
İNCELE
Toplam 6 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Adana Bölgesi

Ülkemizin en gelişmiş ilk 5 şehrinden biri olan Adana, tarihi önemi ve turizm güzellikleri ile ‘‘Akdeniz’ in incisi’’ konumundadır.

Şehir merkezinden geçen Seyhan Nehri ile bir başka güzeldir bu şehir. Bir yandan şehrin kalabalığı diğer yanda yeşillik ve huzur. Dünyanın hala kullanmakta olan en eski taş köprüsü nice destanlara tanıklık etti. Bu köprü Hititliler döneminde yapılmış, Romalılar döneminde taşlaştırılmış. Köprü “Dünya’ da araç trafiğine açık en eski köprü" unvanını bir kaç yıl önce kaybetmiş, artık sadece yaya trafiğine açık olmaktadır.

Seyhan Baraj Nehrinin iki yakasına kurulmuş 33 hektarlık bir park, Türkiye’ nin en büyük parkı. Yeşilin her tonunu barındıran bu park huzur bulmak için birebir.

Türkiye' nin en önemli film festivallerinden birisi olan Altın Koza Film Festivali' nin, Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali' nin, On Üç Kare Uluslararası Sanat Festivali' nin, Uluslararası Çukurova Sanat Günleri' ne ev sahipliğini yapmaktadır.

Yemek konusunda kesinlikle Türkiye’ nin en popüler şehirlerindendir. Adana denilince tabi ki akla gelen ilk lezzet kebabıdır. Yanında da Adana’ ya özgü acılı şalgamla beraber değmeyin keyfinize. Peki, Adana' ya özgü serinletici bir tatlı olan Bici Bici tatmaya ne dersiniz?

Bu muhteşem yemeklerinin tadına bakmadan, Seyhan nehrinin kıyısında yürümeden, doğa yürüyüşleri yapmadan ve zamanını denk getirirseniz muhteşem festivallerini görmeden yaşamanın ne anlamı var. O zaman Adana’ ya gitme zamanı.

Adana Gezilecek Yerler

Büyük Saat

Türkiye’ nin en büyük saat kulesi olan Büyük Saat toplam 32m uzunluğundadır. 1881’ de yapılışı başlayıp yaklaşık 1 yılda tamamlanmıştır. O dönemler saat kuleleri şehri modern göstermenin en sembolik yolu olduğundan dolayı inşası özenle yapılmıştır.

Adana Ulu Cami

Adananın sembolü haline gelen bu yapı Ramazanoğlu döneminde 1541 tarihinde yapılmıştır. Mimari olarak Selçuk ve Memluk tarzını yansıtır. Adana’nın en büyük camisi olması şerifine sahiptir.

Adana Arkeoloji Müzesi

Adana Arkeoloji Müzesi, defalarca kez taşınmış olup, şu an şehrin merkezinde ziyaretçilerini beklemektedir. Çukurova bölgesinde yapılan kazılardan çıkan eserler sergilenmektedir.

Seyhan Barajı, Baraj Gölü

Bu büyüleyici doğal güzellik geçmişte taşkınları önlemek amacıyla 1956 yılında yapılmıştır. İl merkezinde yer alıp yıllar boyu çok önemli katkılar sağlamıştır. Sizde bu güzelliği görmek isterseniz Adana’ ya bekleriz.

Şar Antik Kenti

Şar Antik Kenti, Roma döneminden kalan en önemli kiliselerden biridir. Adana'nın Tufanbeyli ilçesinde bulunmaktadır. Adana gezinizde Şar Antik Kenti' ni ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Sabancı Merkez Camii

Modern yapıda olan bu camii Hem Türkiye' nin, hem de Ortadoğu' nun en büyük camisidir.6 minareden oluşup Sultan Ahmet Cami’ den esinlenerek inşa edilmiştir. İçerisine 20.000 kişi alabilecek kapasitedir.

Sinema Müzesi

Türk Sinemasına büyük katkıları olan ve sektörün oluşmasına ve gelişmesine destek olan Adanalı sanatçılarımızı tanımamıza yardımcı olan bir müzedir. 

Tatilvitrini.com ile tüm Türkiye'de ki Şehir Otellerine rezervasyon gerçekleştirebilirsiniz. Tüm Türkiye'de 2000 i aşkın otel seçeneği ve birbiinden uygun kart kampanyaları ile bütçenizi zorlamadan en uygun tatil yapma şansı sağlıyoruz.