;
Bayraklı Şehir Otelleri

BAYRAKLI ŞEHİR OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Mono Life Hotel Bayraklı
 
%20
İNDİRİM
+12
TAKSİT
0.00
0,00
Sadece Oda
İNCELE
Hilton Garden Inn Izmir Bayraklı
 
+12
TAKSİT
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Mono Life Hotel Bayraklı
Mono Life Hotel Bayraklı
Bayraklı
Sadece Oda 0.00 %20 0.00 İNCELE
Hilton Garden Inn Izmir Bayraklı
Hilton Garden Inn Izmir Bayraklı
Bayraklı
İNCELE
Toplam 2 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

 

Bayraklı Bölgesi

İzmir’ in doğum yeri Smyrna, günümüzdeki adı ile Bayraklı!

MÖ. 3000 yıl kadar önce ilk İzmir burada kurulmuştur. Eski adı ile Smyrna denilmekte olan bölge bir höyüğün üzerinde çevre ovalara genişleyerek büyümüştür. Bayraklı, ismini ise Türk korsanlarından almaktadır. Söylentilere göre denizciler her yıl İzmir’ e gelip, bayraklar açarak levent toplarlar. “Solumadan can vermek, terlemeden mal kazanmak isteyen bayrağımız altına gelsin” sözleriyle gönüllü korsan çekmeye çalışırlar ve bayraklar Bayraklı' nın olduğu yerde açıldığı için ismi Bayraklı olarak kalır. Ayrıca Bayraklı semtinde yer alan ve Tepekule olarak bilenen ören yerinin eski İzmir'in kuruluş yeri olduğu da bilinmektedir.

Günümüzde İzmir’ in gökdelenler bölgesi olarak bilinen gözde yerlerindendir. Metropol yaşantısı ile ticaret ve sanayi yönünde öne çıkan Bayraklı, turizm açısından da birçok atılım yapmış her yıl yerli ve yabancı birçok turisti bölgeye çekmiştir.

İzmir ‘ in en güzel manzarasını izleyebileceğiniz bu yerde birçok konaklama seçenekleri olan oteller de, erken rezervasyon fırsatlarımızı da kaçırmamanızı dileriz.

Bayralı Gezilecek Yerler

St. Antoine Katolik Kilisesi

1902 yılında açılan kilise çevresinde okul, manastır ve de mezarlık bulundurmaktadır. Tarihi gezilerinizin içerisine koyabileceğiniz kiliseye uğramanızı tavsiye ederiz.

Dünya Barış Anıtı

İzmir’ e gökyüzünden bakıyormuş hissi yaratan Dünya Barış Anıtının çevresinde ise kafe ve restoranlar bulunmakta olup, bu harika manzarayı akşamüzeri bir yemekte bile izleyebilme şansına sahip olabilirsiniz.

Bayraklı Sahil

40 km lik kıyı şeridinin düzenlenmesi sonucu yürüyüş alanları, bisiklet alanları birçok kafe ve restoran olmak üzere aktivite alanları yapılmıştır. Sabah ya da akşam yürüyüşleri ideal olan Bayraklı sahiline uğramadan buradan ayrılmamanızı öneririz.

Tatilvitrini.com ile tüm Türkiye'de ki Şehir Otellerine rezervasyon gerçekleştirebilirsiniz. Tüm Türkiye'de 2000 i aşkın otel seçeneği ve birbiinden uygun kart kampanyaları ile bütçenizi zorlamadan en uygun tatil yapma şansı sağlıyoruz.