;
Darıca Şehir Otelleri

DARICA ŞEHİR OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Elite Hotel Darıca Spa & Convention Center
 
+12
TAKSİT
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Elite Hotel Darıca Spa & Convention Center
Elite Hotel Darıca Spa & Convention Center
Darıca
İNCELE
Toplam 1 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

 

Darıca Bölgesi

Darıca ismini, günümüze kadar gelen en önemli tarihi kalıntılardan biri olan Darıca Kalesi' nden almaktadır. Darıca’ nın Bizans döneminde ki adı Daritsion'dur. Bölge Bizanslılardan Osmanlı’nın önderliğine geçince adı Darıca Olarak değiştirilmiştir. Ayrıca Evliya Çelebi Seyahatname adlı kitabında Darıca Kalesi bahsetmiştir.

Darıca sahil kesiminde yer almaktadır. Tertemiz plajı ve berrak denizi ile yüzmenin keyfini çıkartabilirsiniz. Doğal güzellikleri ile nefes alan Darıca, yemyeşil çınarları ve yüzlerce yıllık tarihi ile tam anlamıyla gezilecek ve yaşanacak bir yerdir

Yaklaşık 150 bin nüfusa sahip olan ilçe birçok kültürde insana ev sahipliği yapmaktadır. Sıcakkanlı ve misafir sever tavrıyla bilenen Darıca’ da asla yabancılık çekmeyeceksiniz.

Darıca Gezilecek Yerler

Darıca Hayvanat Bahçesi

Hem yetişken hem de çocuklar için eğlence noktası olan Darıca Hayvanat Bahçesi ayrıca Darıca Kuş Cenneti olarak da adlandırılıyor. 3.000 den fazla hayvana ev sahipliği yapan hayvanat bahçesinde doğayla iç içe vakit geçirebilirsiniz.

Darıca Ulaşım Mesafeleri

Darıca’ nın, Kocaeli Merkeze mesafesi yaklaşık 63km, ortalama 60 dakikadır. Sabiha Gökçen Havalimanına ise 28 km, ortalama 25 dakika mesafede konumlanmaktadır.

Tatilvitrini.com ile tüm Türkiye'de ki Şehir Otellerine rezervasyon gerçekleştirebilirsiniz. Tüm Türkiye'de 2000 i aşkın otel seçeneği ve birbiinden uygun kart kampanyaları ile bütçenizi zorlamadan en uygun tatil yapma şansı sağlıyoruz.