;
Hatay Şehir Otelleri

HATAY ŞEHİR OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Büyük Özcihan Hotel
Büyük Özcihan Hotel
Antakya
İNCELE
Toplam 1 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Hatay Otelleri

Hatay Bölgesi

Hatay bir su şehridir. İşte Asi... Döne dolaşa Hatayı birazda o kurar. Geçtiği her yerde bir bereket çemberi çizer ve etrafını derinden besler. Ve deniz, burası Akdeniz. Deniz dağlara doğru rüzgârlarını yükseltir. Deniz bir şekilde her zaman çıkar karşımıza.

İnsanlığın ilk yerleşim yerlerinden biri. Geçmişten günümüze farklı kültürlerin ve inançların bir arada yaşadığı birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış barış ve huzur şehri.

Dünyanın ilk yerleşim yerlerinden olan Hatay’ ın tarihi Cilalı Taş Devrine kadar uzanmaktadır. Tarihinde Roma ve İskenderiye’ nden sonra dünyanın 3. Büyük metropolü olarak bilinen Hatay’ da ilk yerleşim izlerine Paleolitik Dönemde Saman Dağı ve Çevrik bölgesinde rastlanmaktadır.

Daha sonra Hitit, Asur, Pers, Selçuklu ve Osmanlı hâkimiyetinden kalan Hatay, 1939’da Türkiye Cumhuriyeti topraklarına katılmıştır. Antik kentleri, müzeleri, inanç turizm merkezleri, doğal zenginlikleri, yaylaları ve lezzetli mutfağıyla Hatay bugün ülkemizin en önemli turizm merkezi haline gelmiştir.

Hatay Gezilecek Yerler

Uzun Çarşı

Hatay’ ın en önemli turistik mekânları arasında yer alan Uzun Çarşı, geleneksel hediyelerin ve hediyelik eşyaların satıldığı çok keyifli vakit geçirebileceğiniz tarihi bir çarşıdır.

Koz Kalesi

Kale Antakya Prensliği döneminde yapıldığı düşünülmektedir. Tam net tarihi ile ilgili bir bilgi yoktur. Bizans ve Haçlılar zamanında aktif olarak kullanılmıştır.

Musa Ağacı

Hatay’ ın en popüler adreslerinden olan Musa Ağacı 3.000 yıl yaşında efsanevi bir ağaçtır. Efsaneye göre Musa’ nın asası olduğuna inanılan bu mükemmel ağaç yılda yüzlerce yabancı turist akınına uğramaktadır.

Hatay St. Simon Manastırı

479 metre yüksekliğinde bir tepeye kurulmuş olan Manastır, Antakya - Samandağ yolu ile Asi Nehri arasında bir dağ üzerinde bulunuyor. M.S 6. Yüzyılda inşa edilmiştir. Hatay St. Simon Manastırı, Antakyalı St. Simon' un, "bir sütun üzerinde 40 yıl yaşadığı yer" olarak ün yapmıştır.

Hatay’ da Neler Yapılır

Biraz dinlenmek ve şifa bulmak isteyenler için Hatay’ da bulunan kaplıcalara ve müthiş hamamlara kesinlikle uğrayabilirsiniz.

Hatay’ da Neler Yenir

Bu bölge de pek çok şeyi tadabilirsiniz. Yemekleri ile ün salmış Hatay’ da usta ellerden kâğıt kebabı, dövme, aşur, künefe, peynirli irmik helvası gibi lezzetleri de ayrıca deneyebilirsiniz.

Tatilvitrini.com ile tüm Türkiye'de ki Şehir Otellerine rezervasyon gerçekleştirebilirsiniz. Tüm Türkiye'de 2000 i aşkın otel seçeneği ve birbiinden uygun kart kampanyaları ile bütçenizi zorlamadan en uygun tatil yapma şansı sağlıyoruz.