;
Foça Şehir Otelleri

FOÇA ŞEHİR OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Foça Kumsal Hotel
Foça Kumsal Hotel
Foça
İNCELE
Toplam 1 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

 

Foça Bölgesi

Yıllar önce ki adıyla Phokia günümüz de ise adalar beldesi Foça…

Şirin bir sahil kasabası olan Foça, Eski ve Yeni Foça olarak ikiye ayrılmaktadır. Foçalılara eskilerden taş çıkandan mı yoksa tuz çıkandan mı diye sorulurmuş. Tuz çıkan Eski Foça, taş çıkan ise Yeni Foça’ ymış.  İzmir’ in ünlü Çamaltı tuzlası Eski Foça’ya bağlıymış. Çıkarılan tuz gemiler ile dışarıya gönderilirmiş. Yeni Foça da ise taş ocakları olduğundan buraya da taş çıkan denilirmiş.

Her mevsim başka güzel olan Foça' da günbatımı ise bir başka güzeldir. En iyi izlenebilir noktası ise Frigya Tepesi diyebiliriz.

Konaklama açısından uygun fiyatlara sahip olan belde de her dönem tatil yapılabilir. Günübirlik geziler için de ideal olan Foça konum itibariyle de rahat bir bölgededir. Tekne turları ile bölgeyi daha fazla gezebilir çevresindeki adalarda durabilir kim bilir şansınız var ise Akdeniz foklarını bile görebilirsiniz.

Foça’ nın ünlü bir de semt pazarı bulunmakta ve pazar günleri kurulmaktadır. Pazar da egenin birçok otu yöre insanı tarafından satışa sunulmaktadır. Buradan ayrılış gününüz Pazar ise egenin harika otlarından almadan buradan ayrılamamanızı öneririz.

Foça Gezilecek Yerler

Orak Adası

Ada fok balıklarını andıran kayalıklardan oluşmaktadır. Fok balıklarının yaşam alanı olmasından dolayı tekne turunda ya da özel bir tekne ile gezilebilir.

İncir Adası

İngiliz burnu karşısında olan ada da antik yerleşimlerden izlere rastlanmaktadır. Mezar odaları, mağaralar ve Kybele kabartmaları bunlardan birkaçını oluşturmaktadır.

Gal Horozu

Diriliğin ve erken uyanışın anlamı ile Fransa’nın sembolü olan Gal Horozu antik çağ da Phokia’ dan geldiği bilinmektedir. Phokia’ lılar zamanın da meclis, tapınak ve gemi burunlarına Gal Horozu simgesini koyarlarmış. Rivayete gör Foça da bir yerlerde gömülü altın bir horoz olup, zamanında da bu altın horozu bulmaya çalışan birçok kişi olmuştur. halen daha yerin altında altın bir horoz olduğu söylenmektedir.

Tatilvitrini.com ile tüm Türkiye'de ki Şehir Otellerine rezervasyon gerçekleştirebilirsiniz. Tüm Türkiye'de 2000 i aşkın otel seçeneği ve birbiinden uygun kart kampanyaları ile bütçenizi zorlamadan en uygun tatil yapma şansı sağlıyoruz.