;
Çankırı Şehir Otelleri

ÇANKIRI ŞEHİR OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Akbak Otel
Akbak Otel
Çankırı-Ilgaz
İNCELE
Toplam 1 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Çankırı Otelleri

Çankırı Bölgesi

Yazın doğasının içinde kaybolacağınız kışın ise, kayak ve snowboard keyfini doyasıya yaşayacağınız şehir, Çankırı.

Camileri, medreseleri, hamamları ile tarih kokar sokakları…

Şehre hâkim yüksek bir tepe de ise Çankırı Kalesini görüsünüz. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan kale halen daha yapısını korumaktadır. Çevresinde mesire alanları olup manzaraya karşı günübirlik bir geziye çıkabilirsiniz.

Ülkemizin en büyük kaya tuzu rezervine sahip şehir, 5000 yıllık bir tarihi olan tuz mağarasına sahiptir. Ufak bir not olarak, merkeze 20 km uzaklıkta olan mağarayı ancak izin aldıktan sonra gezebilirsiniz.

Meşhur Çankırı evlerini duymuşsunuzdur… Osmanlı döneminden kalma her biri en az 100 yıllık olan 108 ev devlet tarafından korumaya alınmıştır. Çankırı evleri 2 katlı olup alt kat oturma odası ve yemek odasını oluşturmakta üst kat da ise dinlenmek için odalar bulunmaktadır. Genellikle birinci katlar kışlık tasarlanmış üst katlar ise manzaralı ve misafir odaları bulunmaktadır.

Şehre ulaşım yönünden en yakın Ankara Esenboğa Havaalanını kullanabilirsiniz ayrıca çevresinde ve de merkezin de konaklayacağınız birçok otel de bulunmaktadır. Uygun fiyatlar için sayfamızı inceleyebilir, özellikle erken rezervasyon fırsatlarını da kaçırmamanızı öneririz.

Çankırı Gezilecek Yerler

Yıldıztepe Kayak Merkezi

Kayak tutkunlarının gözde yerlerindendir Yıldıztepe, daha çok kayarken sakinlik arayanların yeridir. Kışın kaydığınız bu yerde yazın ise yürüyüş alanlarını kullanarak treeking yapabilir, doğa fotoğrafçılığına ilgisi olanlar ise burada harika kareler yakalayabilirler.

Ilgaz Dağı Milli Parkı

Kastamonu ve Çankırı sınırları arasında kalan doğal yaşam alanı olan park içerisinde zengin bir bitki örtüsünü oluşturmakta ve bu da yaban hayvanlara yaşam alanları oluşturmaktadır. Yaz ve bahar da yürüyüş yapabilir siz de bu doğal güzellikleri keşfe çıkabilirsiniz.

Buğday Pazarı Medresesi

1700 lü yılların sonunda Mustafa Hazım Efendi tarafından yaptırılmıştır. Geçmiş yıllarda depo olarak kullanılan yer günümüzde şehrin kültürel değerlerini yansıtan halk tarafından ziyarete açık bir müze durumundadır. Hediyelik eşyalar, el sanatları ve yöresel kıyafetler ile bölgeye has ne varsa tanıtılmaktadır.

Ilgaz Kayak Merkezi

Ilgaz Milli Parkı sınırlarında bulunan kayak merkezi, kışın faaliyet göstermektedir. Kış tatiliniz için gözde mekânlardan olacak Ilgaz, birçok yerli ve yabancı turistin tercih ettiği kayak merkezlerindendir. 2 adet kayak pisti olan kayak merkezinde akşam da kayma keyfini aralıksız yaşayabilirsiniz.

Kırkpınar Yaylası

Ilgaz’ a 22 km uzaklıkta olan muhteşem doğası ve zengin florası ile ülkemizin en güzel yaylalarındandır, Kırkpınar Yaylası. Bahar döneminde gitmenizi tavsiye eder, mis kokulu çiçekler arasında yürüyüş yapabilir ve fotoğraf makinenizi yanınıza alıp bu muhteşem anı ölümsüzleştirebilirsiniz.

Tatilvitrini.com ile tüm Türkiye'de ki Şehir Otellerine rezervasyon gerçekleştirebilirsiniz. Tüm Türkiye'de 2000 i aşkın otel seçeneği ve birbiinden uygun kart kampanyaları ile bütçenizi zorlamadan en uygun tatil yapma şansı sağlıyoruz.