;
Van Şehir Otelleri

VAN ŞEHİR OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Tatilium Termal Hotel ve Kayak Merkezi
 
+12
TAKSİT
DoubleTree by Hilton Van
 
+12
TAKSİT
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Elite World Van Hotel
Elite World Van Hotel
Van-Merkez
İNCELE
Tatilium Termal Hotel ve Kayak Merkezi
Tatilium Termal Hotel ve Kayak Merkezi
Çaldıran
İNCELE
DoubleTree by Hilton Van
DoubleTree by Hilton Van
Van-Merkez
İNCELE
Toplam 3 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Van Otelleri

Van Bölgesi

Doğu Anadolu’ nun kaleler şehri Van

Bölge de en fazla turist alan şehrimiz Van’ın tarihi M.Ö. 7000 li yılla dayanmaktadır. Urartular döneminde Tuşpa adı ile bilinen Van, dönemin başkentliğini yapmıştır. Birçok büyük medeniyetin buradan geçmesi sonucu adı kaleler şehri olarak anılmaya başlamıştır.

Günümüz de ise Van denildiğinde ilk akla gelen kedisi ve gölü olmaktadır. Özel bir yapıya sahip Van kedileri burada koruma altına alınmıştır. Bu sevimli hayvanları görmek için bile bu şehre gelebilirsiniz. Van gölü ise ülkemizin en büyük gölü olması dolayısıyla büyük önem kazanmaktadır. Van gölünün burada olması bölgede balıkçılığın da gelişmesinde büyük rol oynamıştır. İnci Kefali ve Tandır balığı bölgenin vazgeçilmez tatlarından olmaktadır. Serpme kahvaltısı da bir o kadar meşhur olan Van’ın özellikle otlu peyniri de ülkemiz de oldukça ünlüdür.

Merkez de ve çevresinde birçok konaklama yeri olan Van da tatil yapmak isterseniz, sayfamızdan Van Otelleri bölümünü inceleyebilir uygun fiyatlı otellerimiz ile tatil planlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Van Gezilecek Yeler

Akdamar Adası

Van gölün de bulunan en büyük adadır. Adaya feribot ile 20 dk. da geçebilirsiniz. Ada içerisinde Ermenilerden kalma bir kilise bulunmaktadır. Şehirde adanın isminin bir efsanesi olduğu söylenmektedir.

Efsaneye göre; Ermeni baş keşişinin Tamara adında güzel bir kızı vardır. Adanın çevresinde çobanlık yapan bir genç ise Tamara’yı görür ve ona âşık olur. Her gece Tamara ile buluşmak için adaya yüzer. Tamara ise karanlıkta yeri belli olmasın diye onu fenerle bekler. Bunu öğrenen Tamara’nın babası fırtınalı bir gecede eline feneri alır ve kıyıda sürekli yer değiştirerek çobanı yanıltır. Denizde daha fazla dayanamayan çoban ise boğulmadan önce “Ah Tamara” diye bağırır.

O günden sonra adanın adı Ahtamar şeklinde anılmıştır fakat zamanla halk tarafından Akdamar olarak değiştirilmiştir.

Van Peribacaları

Van’ a 120 km uzaklıkta bulunan peribacaları, Yavuzlar köyü içerisinde bulunmaktadır. Vanadokya olarak adlandırılan bölge, önemli turizm alanları içerisinde olup en az Kapadokya kadar etkileyici bir görselliğe de sahiptir.

Van Gölü

Nemrut dağının patlaması sonucu oluşan ülkemizin en büyük gölü olan Van Gölü, 3713 kilometre kare yüzölçümüne sahip ve Tatvan sınırları içerisinde bulunmaktadır. Göl soda üretiminde önemli rol oynamaktadır. Akarsu ağızların da ise oldukça fazla balık bulunan gölün, bölgede balıkçılığın gelişmesine de büyük katkısı olmuştur.

Van Kedisi

1992 yılında Van 100. Yıl Üniversitesinde koruma altına alınan Van kedileri korunmasını ve de çoğalmasını sağlamak amacı ile kurulmuştur.  Van’ a geldiğinizde oldukça özel olan bu kedileri görmeden gitmemenizi öneririz.

Muradiye Şelalesi

50 metre yükseklikten akan şelalelerin çevresi mesire alanı şeklinde kullanılmaktadır. Doğa harikası bu yer de yürüyüş alanları da mevcut olup günübirlik gezileriniz için de oldukça ideal olmaktadır. Kışın ise şelalede ki suyun donması ile harika manzaralar da ortaya çıkmaktadır.

Erçek Gölü

Van gölüne 30 km uzaklıkta bulunan göl, içerisinde balık bulundurmamaktadır. 114 kilometre kare alanı, sodalı ve tuzlu suyu ile her yıl birçok turisti buraya çekmektedir. Çevresinde 210 kuş türü bulunmakta olup, her yıl burada Flamingo Festivali düzenlenmektedir.

Hoşap Kalesi

Sarp bir yamaçta bulunan kale merkeze 60 km uzaklıkta bulunmaktadır. Kale, İran ile Türkiye arasında olması sebebiyle önceki dönemlerde stratejik bir öneme sahipti. İçerisin de ise cami, hamam, medrese ve zindanlar bulunmaktadır.

Tatilvitrini.com ile tüm Türkiye'de ki Şehir Otellerine rezervasyon gerçekleştirebilirsiniz. Tüm Türkiye'de 2000 i aşkın otel seçeneği ve birbiinden uygun kart kampanyaları ile bütçenizi zorlamadan en uygun tatil yapma şansı sağlıyoruz.