Kastamonu Şehir Otelleri

KASTAMONU ŞEHİR OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
İksir Resort Town Hotel
Kastamonu bölgesinde bulunan İksir Resort Town Hotel Oda Kahvaltı ve Yarım Pansiyon konseptiyle hizmet ve ... devamı
 
%10
İNDİRİM
+9
TAKSİT
120.00
108,00
Yarım Pansiyon
İNCELE
Berrunil Hotel
Berrunil Hotel, Karadeniz’de yer alan Kastamonu’da bulunuyor. Denize sıfır olan otel, kendisine özel ol ... devamı
 
+9
TAKSİT
Hotel Moni Resort
Türkiye'nin cennet köşelerinden biri olan Kastamonu, büyük şehirlerin gürültüsün ... devamı
 
+9
TAKSİT
Sarımeşe Otel
Kastamonu bölgesinde yer alan Sarımeşe Otel' in Kastamonu Havalimanı 115 km, Pınarbaşı Otogarı 700 m, Top ... devamı
 
+9
TAKSİT
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
İksir Resort Town Hotel
İksir Resort Town Hotel
Kastamonu-Merkez
Yarım Pansiyon 120.00 %10 108.00 İNCELE
Berrunil Hotel
Berrunil Hotel
Abana
İNCELE
Gün Otel
Gün Otel
Kastamonu-Merkez
İNCELE
Abana Tatilya Resort Hotel
Abana Tatilya Resort Hotel
Abana
İNCELE
Hotel Moni Resort
Hotel Moni Resort
Kastamonu-Merkez
İNCELE
Kayı Hotel
Kayı Hotel
Kastamonu-Merkez
İNCELE
Kastamonu Kadıoğlu Konağı
Kastamonu Kadıoğlu Konağı
Kastamonu-Merkez
İNCELE
Miray Otel
Miray Otel
Tosya
İNCELE
Sarımeşe Otel
Sarımeşe Otel
Kastamonu-Merkez
İNCELE
İdrisoğlu Hotel
İdrisoğlu Hotel
Kastamonu-Merkez
İNCELE
Toplam 15 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Kastamonu Bölgesi

Doğal güzellikleriyle ünlü yeşilin her tonuna doyacağınız, Türkiye’ nin cennet köşesi Kastamonu’ yu görmeye ne dersiniz?

Eski yerleşim yeri olan Kastamonu, M.Ö. 18. Yüzyılda Gas’ ların önderliğinde ilk kez kurulmuş, zamanla Frigler, Hititler, Persler, Bizanslılara ve en son Osmanlı’ya ev sahipliği yapmıştır. Ayrıca Osmanlı mimarisinin en güzel örnekleri bu şehirde yer almaktadır.

Doğal ve kültürel zenginlikleriyle ünlü olan Kastamonu, Batı Karadeniz’ in incisidir. Yaz kış her hangi mevsimde giderseniz gidin hayran kalacaksınız bu şehre. 7000 yıllık tarihi geçmişe sahip olan Kastamonu,  şehir temposundan kaçmak ve huzurlu bir tatil arayanların tek adresidir.

Heybetli dağlarını, göllerini, akarsularını ve yemyeşil ormanlarını gördüğünüz zaman adeta cennette olduğunuzu hissedeceksiniz. Kastamonu zengin tarihi, kültürel mirası ve en önemlisi sahip olduğu tabiatıdır. Zengin orman örtüsü ve mis gibi havasıyla gelen misafirlerine adeta görsel şölen yaşatmaktadır. Pınarbaşı ilçesinde yer alan Ilıca Şelalesi kendine en hayran bırakan şelaleler arasında. Doğal güzelliği ile gelen misafirlerini mistik havası ve görüntüsü büyülemektedir.

Özellikle Ilgaz Milli Parkı dağ sporları için çok uygun bir bölgedir. Kastamonu’ nun 40km. Güneyinde kalan Ilgaz Dağı Kayak Merkezi kış aylarında kayak turizm için önemli bir bölge olup büyük rağbet görmektedir.

Enfes yemekleri, tabiatı, tarihi ve kültürü, deniz – kum – güneşi, kar ve kayak merkezlerine sahip olan Kastamonu’ yu görmek için bizce gecikmeyin.

Kastamonu Gezilecek Yerler

Kastamonu Kalesi

Şehrin yüksek tepesinde inşa edilen kale, 12. Yüzyılda yapılarından olmaktadır.  Kalenin günümüze kadar ulaşan kısmı beylikler döneminde devamlı onarılmıştır. Kastamonu’ nun simgesi olan Kale, Kommenler Hanedanlığı zamanında yapıldığı düşünülüyor.

Ilgaz Kayak Merkezi

Türkiye' nin kış turizmi oldukça gelişmiş bölgeleri arasında yer olan Kastamonu adını özellikle Ilgaz Kayak Merkezi ile adını sıkça duyurmaktadır. Yerli ve yabancı birçok misafirin tercih ettiği kayak merkezi çok rağbet görmektedir. Kayak merkezinin iki adet pisti olmakla beraber hem gece hem gündüz kayak yapma imkânıda sunmaktadır.

Mahmut Bey Camii

UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan ve çekme sistemiyle yapılan cami yüzyıllardır günümüze kadar sapasağlam gelebilmiştir. Mahmut Bey Camii, Kastamonu’ da görülmesi gereken yerler arasında önemle yer almaktadır.

Kastamonu Saat Kulesi

Şehrin simgesi olan Saat Kulesi, 12 metreye sahip olmaktadır.  Kesme taştan yapılmış olup sarı ve yeşil tonlarına hâkimdir. İki katlı olan kale II. Abdülhamid tarafından yapıldığı düşünülmektedir. Kule son olarak 2002 yılında restore edilmiştir.

Tatilvitrini.com ile tüm Türkiye'de ki Şehir Otellerine rezervasyon gerçekleştirebilirsiniz. Tüm Türkiye'de 2000 i aşkın otel seçeneği ve birbiinden uygun kart kampanyaları ile bütçenizi zorlamadan en uygun tatil yapma şansı sağlıyoruz.