;
Bilecik Otelleri

BİLECİK OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Grand Cali Otel
Grand Cali Otel
Bozöyük
İNCELE
Toplam 1 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Bilecik Otelleri

Bilecik Bölgesi

Kuruluşa ve kurtuluşa sahne olan 5.000 yıllık geçmişiyle tarihe ışık tutan Osmanlı’ nın ilk merkezi şehitler ve gaziler diyarı Bilecik.

Türkiye’ nin tarihte pek çok uygarlıklara sahip olan ili Bilecek’ in en eski adı Belekoma’ dır. Kıyı boyunun Orta Asya’dan 400 çadırla gelip kendilerine yurt edinmiştir bu bölgeyi. Osmanlı Devleti’nin kurdukları yörede yer alan Bilecik 1299 yılında Osman Bey tarafından Osmanlı topraklarına katılmıştır.

Ayrıca Kurtuluş Savaşı yıllarında 3 kez Yunan tarafından işgal edilmiş ve I. ve II. İnönü savaşlarının yapıldığı ve birçok savaşa tanıklık etmiş şehirdir Bilecik. Eğer aileniz ile Bilecik’ e gidiyorsanız eğer Küçük Elmalı Gölet eğlencenin ve dinlenmenin en iyi rotasıdır. Çam ağaçlarıyla kaplı ormanın içinde nefes aldığınızı hissedeceksiniz. Doğaseverler için adeta biçilmiş bir kaftan olan Sofular Yaylasında kamp kurabilir ve ya doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz.

Görkemli tarihi, zengin kültürü, yemyeşil doğasıyla görülmeye değer şehirlerimizden biridir. Eğer sizde bu gizlenmiş tarihi yapıları ve doğal güzellikleri keşfetmek isterseniz uzun ve etkiliyi bir yolculuk için Bilecik Otelleri sizleri bekliyor.

Bilecik’ te Neler Yenir

Bilecek’ in en ünlü yemekleri olan Kuskus, Kömme, Tarhana ve Erişte gibi özel tatları denemeden şehirden ayrılmayın deriz.

Bilecik Gezilecek Yerler

Bilecik Müzesi

III. Selim tarafından inşa edilen Müze, ilk yapıldığı yıllar karakol daha sonra ise hapishane olarak kullanılmıştır. Şuanda müze olarak hizmet vermektedir. Ayrıca müze binası tescilli bir tarihi yapıdır.

Ertuğrul Gazi Türbesi

Türbeleriyle çok fazla üne sahip olan şehir Bilecik’te Gazi türbesini ziyaret edebilirsiniz. Osman Bey tarafından yapılan türbe 2. Abdülhamit döneminde ise yenilenmiştir.

Kaymakam Çeşmesi

Şehrin geçmişten günümüze kadar her anını yaşayan ve gören çeşme, 1919 yılında inşa edilmiş olup Osmanlı mimarisinin son örneklerindendir.

"tatilvitrini.com' da" yurt içinde 3.500'ü aşkın otelden, istediğiniz ilde, dilediğiniz fiyat aralığında, 5 yıldızlı, termal, kayak ya da balayı otelleri. Filtreleme özelliğini kullanın ve aradığınız oteli kendiniz Tatilvitrini güvencesiyle bulun.