;
Erzurum Otelleri

ERZURUM OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Polat Erzurum Resort Hotel
Polat Erzurum Resort Hotel
Palandöken
İNCELE
Sway Hotels Palandöken
Sway Hotels Palandöken
Palandöken
İNCELE
Palan Otel
Palan Otel
Palandöken
İNCELE
Dedeman Palandöken Ski Lodge
Dedeman Palandöken Ski Lodge
Palandöken
İNCELE
Dedeman Palandöken Hotel
Dedeman Palandöken Hotel
Palandöken
İNCELE
Toplam 5 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

 Erzurum Otelleri

Erzurum Bölgesi

Erzurum yaylaların çocuğudur. Ancak ne taraftan bakarsanız bakın onda tarih ve coğrafyanın eşsiz birleşimini görürsünüz. Her karış toprağında hemen uyanıverecekmiş gibi sukut içinde uyuyan efsanevi tarihle yüce adımları bulutlarla konuşan dimdik dağların çevrelediği coğrafyasıdır birleşimi.

Erzurum’ da tarih ve doğa ayrılmaz bir bütün olmuştur. Bu oluşum coğrafyayı vatan kılarken Erzurumluya da ruh olmuştur. Yüreğinde gizli Palandöken taşırken Erzurum’ lu geçit vermez taşlarının ardında da 93 Harbinden, Erzurum Kongresine uzanan derin çizgiler taşır.

Tarihimizin ikinci dönüm yerinde milli mücadelenin ilk temeli Erzurum’ da atılmıştır. Erzurum, I. Dünya Savaşı’ nda ilk cephedir. Her şeye rağmen hür ve bağımsız yaşamak iradesi ilk bu kartal yuvasında kanatlanır. Atatürk Erzurum’ dan işe başlar.

Erzurum kültürel zenginliği ve doğal güzellikleri ile Anadolu’nun bir önsözüdür. Bünyesinde ki kış tesisleri ile alternatif turizm ürünleri ile kendini her geçen gün attırmaktadır. Ata sporu cirit Türklerin yüzyıllar öncesinde oynadıkları savaş hazırlık oyunudur. Bugün cirit meydanı olarak belirlenen bir alanda oynanmaktadır.

Kışı, doğayı ve kayağı sevenler Palandöken’ de daha önce yaşamadığınız kış keyfini yaşatmak için sizleri bekliyor. Dünyanın en uzun ve dik pist alanına sahip olan Palandöken Kayak Merkezi, 2000 -3176 metre rakım farkına sahiptir.

Ayrıca sağlık turizminde de kendini gösteren Erzurum, termal suları, sağlık tesisleri ve mis gibi havasıyla gelen ziyaretçilerine Pasinler, Ilıca ve Köprüköy’ de bulunan kaplıcaları ile şifa dağıtıyor.

Gezilecek Yerler

Tortum Şelalesi

Erzurum’ un doğal güzellikleri arasında en büyüleyici olan Tortum Şelalesi Türkiye’ nin en büyük ve heybetli şelalesidir. Doğanın eşsiz havasını kesinlikle içinize çekmeniz gerek. Şelale 20 metre genişliğinde 50 metrelik yüksekliğindedir. Tortum Çayı ile oluşmaktadır. Bu güzel şelaleyi gördüğünüz an hayran kalacaksınız.

Nene Hatun Milli Parkı

Tabyaların geri alınmasına önderlik etmiş ve büyük kahramanlığa adını yazdıran Nene Hatun 1955 yılında  ‘’Yılın Annesi’’ seçilmiştir. Kadın olmasına ve yaşına aldırmadan korkusuzca Rus işgaline direnen Nene Hatun’ a hatıra olarak Erzurum' da bir doğa alanına adı verilmiştir.

Narman Peribacaları

Şehrin doğal güzelliklerinin en başında gelen Narman Peribacaları 3 milyon yıl önce oluşmaya başlamış olduğu düşülmektedir. 6.300 hektarlık alana sahip olan Peribacaları tanımı için Atatürk Üniversitesi tarafından etkinlikler düzenlenmektedir. Bu büyüleyici doğal güzellik sizler tarafından keşfedilmeyi bekliyor.

"tatilvitrini.com' da" yurt içinde 3.500'ü aşkın otelden, istediğiniz ilde, dilediğiniz fiyat aralığında, 5 yıldızlı, termal, kayak ya da balayı otelleri. Filtreleme özelliğini kullanın ve aradığınız oteli kendiniz Tatilvitrini güvencesiyle bulun.