;
Malatya Otelleri

MALATYA OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
DoubleTree by Hilton Malatya
DoubleTree by Hilton Malatya
Malatya-Merkez
İNCELE
Toplam 1 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Malatya Otelleri

Malatya Bölgesi

Kayısının Anavatanı Malatya!

Önceki dönemlerde Hititlerin yaşadığı bu toprakların tarihi oldukça eskiye dayanmaktadır. Malatya adı ise Hititçe de “bal” anlamına gelmektedir. Adının bal olmasında kim bilir belki de kayısılarının tadının bal gibi olmasının etkisi vardır ne dersiniz?

Ulaşım yönünden geçmişte zorluk yaşanan şehirde günümüz de ise bunun tersine ulaşım oldukça rahat sağlanmaktadır. Şehre 35 km uzaklıkta Erhaç Havaalanı 1941 yılından beri faaliyet göstermektedir.

Yöresel lezzetleri ise çok çeşitli olan Malatya özellikle köfteleri ile meşhurdur. 130 farklı köfte çeşidi yapılan şehir de köfteye doyacağınıza emin olabilirsiniz.

Çevresinde ve merkezde konaklayabileceğiniz oteller olup, uygun fiyat seçenekleri için sayfamızda ki Malatya Otelleri bölümünü inceleyebilirsiniz.

Malatya Gezilecek Yerler

Orduzu

Kayısı ve lahana bahçeleri ile çevrili küçük bir kasabadır, Orduzu. Ünü Dünya’ya yayılmış meşhur Malatya Kayısı Festivaline de ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca geçmişte 7 farklı medeniyetin burada yaşaması nedeni ile de bölgede tarihi eserler de oldukça fazladır. Burada bulunan Pınarbaşı göletin de balık tutabilir, çevresindeki harika doğasının içerisinde yürüyüş yapıp mesire alanı olarak da kullanabilirsiniz.

Karakaya Barajı

Ülkemiz de ki 2. büyük barajdır. Kültür ve Turizm Koruma Ve Gelişim bölgesi ilan edilmiştir. Çevresinde gezilebilir alanlar olup gölün çevresinde piknik alanları da bulunmaktadır.

Levent Vadisi

Akçadağ ilçesinde bulunan vadinin, mağaraları, uçurumları ve doğa güzelliklerinin içerisinde geziye çıkabilir bu harika manzaraları ölümsüzleştirmek için ise gezi öncesi fotoğraf makinanızı yanınıza almanızı öneririz.

Beşkonaklar Etnografya Müzesi

Yörenin kültürel yaşamını öğrenmek isteyenler için halkın eskiye ait kullandığı eşyaların sergilendiği müze, şehir merkezinde bulunmaktadır. Tarihsel bir gezi isteyenler için gezmeniz gereken yerler listesinde olmasını öneririz.

Günpınar Şelalesi

Muhteşem bir doğanın ortasından akan Günpınar Şelalesi çevresinde yürüyüş alanları ve mesire yerlerini de barındırmaktadır. Darende ilçesinde bulunan şelaleyi mutlaka görmenizi tavsiye ederiz.

Arslantepe Höyüğü

Orduzu da bulunan höyük de 1932 yılında ilk arkeolojik kazılar başlatılmıştır. 1961 yılında İtalya tarafından devam edilen kazı sonuçlarına göre bölgenin MÖ. 3600-3500 yıllarına dayanan bir tarihi bulunmaktadır.

Malatya Kalesi

Şehir merkezine 11 km uzaklıkta olan kale, MS 79 yılında başlanmış ve Bizanslılar dönemin de bitirilebilmiştir. 11 kapısı olan kale, Evliya Çelebi Seyahatnamesinde konu olmuş ve sur uzunluğunu 5100 adım olarak dile getirmiştir.

"tatilvitrini.com' da" yurt içinde 3.500'ü aşkın otelden, istediğiniz ilde, dilediğiniz fiyat aralığında, 5 yıldızlı, termal, kayak ya da balayı otelleri. Filtreleme özelliğini kullanın ve aradığınız oteli kendiniz Tatilvitrini güvencesiyle bulun.