;
Bayburt Otelleri

BAYBURT OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Büyük Bayburt Otel
Büyük Bayburt Otel
Bayburt-Merkez
İNCELE
Toplam 1 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Bayburt Otelleri

Bayburt Bölgesi

Doğu ile Karadeniz‘ in karışımı, mağaraları, kalesi ve kültürel zenginliği ile dolu dolu Bayburt!

Ülkenin bir ucu gibi gelse de Bayburt’a gitmek hiç de zor değil, şehir de havaalanı olmasa da 50 km uzaklıkta Erzurum havaalanı ile bölgeye rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şehir merkezinde bulunan saat kulesi şehrin merkezinde olup, halkın buluşma noktalarındandır. Her yerden görülebilir olan kule 1923 de yapılmıştır. Çarşısında yöreye has restoranlar ve hediyelik eşyalar bulunmaktadır.

Merkezde konaklama ihtiyacınızı karşılamak için oteller bulunmakta olup, iş seyahatleri ya da kültür tatili için buraya gelebilir, uygun fiyatlı otel seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Çok daha uygun fiyatlar için ise erken rezervasyon dönemini kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Bayburt Gezilecek Yerler

Sırakayalar Şelaleleri

Muhteşem bir doğa içerisinde bulunmak istiyorsanız size günübirlik gezileriniz için ideal olacak Sırakaya şelalelerini tavsiye ederiz. Biri girişte diğeri ise iç kısımda 2 şelale bulunan bu mesire alanında piknik yapabilir ya da orman içi yürüyüşlere çıkabilirsiniz.

Aydıntepe Yeraltı Şehri

Şehir merkezine 25 km uzaklıkta bulunan bölgenin en eski yerleşim yerlerindendir. Yakın bir tarihte keşfedilen Aydıntepe birçok tarihi eseri gün yüzüne çıkarmış ve bölgeyi turizm anlamında hareketlendirmiştir. Her yıl birçok yerli yabancı turistin uğradığı bu yeraltı şehrine sizin de uğramanızı tavsiye ederiz.

Helva Köyü Buz Mağarası

Merkeze 35 km uzaklıkta olan mağara, içerisinde bulunan sarkıt ve dikitler ile size görsel bir şölen yaşatacaktır. Önceki yıllarda yöre halkı tarafından soğuk hava deposu olarak kullanılan mağara günümüzde ise turizme açılmış ve birçok insanın uğrak yerlerinden olmuştur.

Bayburt Kalesi

Şehrin yüksek tepelerinde inşa edilen kaleyi kimin yaptığı bilinmemekle birlikte birçok medeniyetten izler bulunarak şehrin simgesi haline gelmiştir.

"tatilvitrini.com' da" yurt içinde 3.500'ü aşkın otelden, istediğiniz ilde, dilediğiniz fiyat aralığında, 5 yıldızlı, termal, kayak ya da balayı otelleri. Filtreleme özelliğini kullanın ve aradığınız oteli kendiniz Tatilvitrini güvencesiyle bulun.