;
Darıca Otelleri

DARICA OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Elite Hotel Darıca Spa & Convention Center
 
+12
TAKSİT
1,450.00
1.450,00
Oda Kahvaltı
İNCELE
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Elite Hotel Darıca Spa & Convention Center
Elite Hotel Darıca Spa & Convention Center
Darıca
Oda Kahvaltı 1,450.00 1,450.00 İNCELE
Toplam 1 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

 

Darıca Bölgesi

Darıca ismini, günümüze kadar gelen en önemli tarihi kalıntılardan biri olan Darıca Kalesi' nden almaktadır. Darıca’ nın Bizans döneminde ki adı Daritsion'dur. Bölge Bizanslılardan Osmanlı’nın önderliğine geçince adı Darıca Olarak değiştirilmiştir. Ayrıca Evliya Çelebi Seyahatname adlı kitabında Darıca Kalesi bahsetmiştir.

Darıca sahil kesiminde yer almaktadır. Tertemiz plajı ve berrak denizi ile yüzmenin keyfini çıkartabilirsiniz. Doğal güzellikleri ile nefes alan Darıca, yemyeşil çınarları ve yüzlerce yıllık tarihi ile tam anlamıyla gezilecek ve yaşanacak bir yerdir

Yaklaşık 150 bin nüfusa sahip olan ilçe birçok kültürde insana ev sahipliği yapmaktadır. Sıcakkanlı ve misafir sever tavrıyla bilenen Darıca’ da asla yabancılık çekmeyeceksiniz.

Darıca Gezilecek Yerler

Darıca Hayvanat Bahçesi

Hem yetişken hem de çocuklar için eğlence noktası olan Darıca Hayvanat Bahçesi ayrıca Darıca Kuş Cenneti olarak da adlandırılıyor. 3.000 den fazla hayvana ev sahipliği yapan hayvanat bahçesinde doğayla iç içe vakit geçirebilirsiniz.

Darıca Ulaşım Mesafeleri

Darıca’ nın, Kocaeli Merkeze mesafesi yaklaşık 63km, ortalama 60 dakikadır. Sabiha Gökçen Havalimanına ise 28 km, ortalama 25 dakika mesafede konumlanmaktadır.

"tatilvitrini.com' da" yurt içinde 3.500'ü aşkın otelden, istediğiniz ilde, dilediğiniz fiyat aralığında, 5 yıldızlı, termal, kayak ya da balayı otelleri. Filtreleme özelliğini kullanın ve aradığınız oteli kendiniz Tatilvitrini güvencesiyle bulun.