;
Amasya Otelleri

AMASYA OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Gözlek Termal Hotel
 
+12
TAKSİT
Bayezid Han Konak
Amasya’da tarihi bir konakta misafirlerini ağırlayan Bayezid Han Konak, Sultan II. Bayezid Külliyesi’ni ... devamı
 
%20
İNDİRİM
+12
TAKSİT
1,460.63
1.168,50
Oda Kahvaltı
İNCELE
Vanna Termal Hotel & Spa
 
%20
İNDİRİM
+12
TAKSİT
1,020.53
816,43
Sadece Oda
İNCELE
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Sarı Konak Boutique Hotel & Spa
Sarı Konak Boutique Hotel & Spa
Amasya-Merkez
İNCELE
Gözlek Termal Hotel
Gözlek Termal Hotel
Amasya-Merkez
İNCELE
Bayezid Han Konak
Bayezid Han Konak
Amasya-Merkez
Oda Kahvaltı 1,460.63 %20 1,168.50 İNCELE
Fimar Life Thermal Resort Hotel
Fimar Life Thermal Resort Hotel
Amasya-Merkez
İNCELE
Vanna Termal Hotel & Spa
Vanna Termal Hotel & Spa
Hamamözü
Sadece Oda 1,020.53 %20 816.43 İNCELE
Toplam 5 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Amasya Otelleri

Amasya Bölgesi

Milattan önceye dayanan tarihi ile Amazon Kraliçesi Amasis’ in kurduğu, Osmanlı döneminde Şehzadeler Şehri, günümüz de ise yerli ve yabancı birçok turisti ağırlayan turistik bir şehir konumundadır, Amasya.

Geleneksel kültürlerde Karadeniz ve İç Anadolu’ nun karışımı olan şehir, özgün mimarisi ile sizlere adeta görsel bir şölen yaşatacaktır. Merkeze ve çevre ilçelere rahat ulaşım sağlanmaktadır. Merzifon Havaalanına mesafesi ise 40 kmdir. Çevresinde birçok otel seçeneği bulunmaktadır. Tercihe göre eski tarihi evlerde veya taş konaklarda konaklama yapabilirsiniz.

Kendine özgü mimarisi ve Yeşilırmak’ın şehrin içerisinden geçmesi ise buraya ayrı bir güzellik katmaktadır. Yeşilırmak kenarından yan yana dizili tarihi sur duvarları üstünde taş konaklar bulunmaktadır ve bu evlere Yalı boyu evleri denilmektedir. Irmağın hemen karşısında yürüyüş alanları olup yalı evlerinin muhteşem mimarisi yanında akan Yeşilırmak ve Harşena Dağı’ nın tepesinde ki Amasra kalesinin manzarasını izleyebilirsiniz.

Amasya Gezilecek Yerler

Kral Kaya Mezarları

Harşena Dağı’ nın üzerindeki Amasya Kalesi’ nin eteklerin de 5 mezar bulunmaktadır. Çevresinde ise 18 adet mezar vardır. Mezarlar Pontus Rumların zamanından kalma olup günümüz de hala birçok turisti bölgeye çekmektedir.

Yedi Kuğular Kuş Cenneti

Merkeze 7 km uzaklıkta olup, baraj gölü çevresinde bulunmaktadır. Birçok kuş türü izleyebilmenin yanında bölgede piknik ve yürüyüş alanlarını da kullanabilirsiniz. Balık üretim tesisleri olan yerde amatör balık avcılığı yapma imkânı da vardır.

Amasya Kalesi

Yeşilırmak’ ın kuzeyin de Harşena Dağı’ nın tepesinde bulunan Amasya Kalesi, dik kayalıklar üzerinde bulunmaktadır. Şehir merkezinde bulunan kale, buraya geldiğinizde gezip görülecekler listenize koymanızı tavsiye ederiz.

Darüşşifa (Bimarhane)

Hastane olan bu yer ayrıca tıp eğitimi vermek için de inşa edilmiştir. Dünya da akıl hastalarını müzik ve su sesiyle iyileştiren ilk hastanedir.

Şehzadeler Müzesi

Şehzadeler şehri olarak adlandırılan Amasya, yalı boyu evlerinden 2 katlı ahşap bir bina içerisine aslına uygun resimlerden yola çıkarak Şehzadelerin heykellerinin sergilendiği ve onlarla ilgili o zamanın tarihi bilgilerini bulabileceğiniz bir geziye çıkmanızı öneririz.

Borabay Gölü

Kayın, sedir, kestane ağaçları ile çevrili gölün rengi ise zümrüt yeşilidir. Gölün çevresinde yürüyüş alanları, piknik yerleri ve bir şeyler yiyip içebileceğiniz kafelerde bulunmaktadır.

Ferhat ile Şirin Müzesi

Müze de dillere destan aşk destanlarının birçoğu bulunmakta olup, dağın tepesindeki Ferhat ile Şirin heykeli oldukça dikkat çekicidir. Müzede Kerem ile Aslı, Leyla ile Mecnun, Romeo ve Juliet gibi aşklar anlatılırken ilahi aşk dahi anlatılmıştır.

"tatilvitrini.com' da" yurt içinde 3.500'ü aşkın otelden, istediğiniz ilde, dilediğiniz fiyat aralığında, 5 yıldızlı, termal, kayak ya da balayı otelleri. Filtreleme özelliğini kullanın ve aradığınız oteli kendiniz Tatilvitrini güvencesiyle bulun.