Bardakçı-Koyu Otelleri

BARDAKÇI-KOYU OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Azka Otel
 
+12
TAKSİT
1,265.00
1.265,00
Yarım Pansiyon
İNCELE
Salmakis Resort & Spa
 
%5
İNDİRİM
+12
TAKSİT
937.33
890,46
Ultra Herşey Dahil
İNCELE
Hotel Mavi Kumsal
 
+12
TAKSİT
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Azka Otel
Azka Otel
Bodrum
Yarım Pansiyon 1,265.00 1,265.00 İNCELE
Salmakis Resort & Spa
Salmakis Resort & Spa
Bodrum
Ultra Herşey Dahil 937.33 %5 890.46 İNCELE
Hotel Mavi Kumsal
Hotel Mavi Kumsal
Bodrum
İNCELE
Toplam 3 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Bardakçı Koyu Otelleri

Bardakçı Koyu Bölgesi

Karşıda Bodrum Kalesi ve pırıl pırıl bir deniz manzarası ile uyanmak istemez miydiniz? Bardakçı Koyu' nda tatil için hazırlanın o halde…

Bardakçı Koyu ünlü ses sanatçımızın sık denize girdiği bir koy olduğundan dolayı bölge halkı buraya Zeki Müren Koyu ismini vermiştir. Eski dönemler de ise su satıcılarına bardakçı denilirmiş. Belki de koyun ismi buradan gelmektedir.

Bodrum’ un gözde sahillerinden olan Bardakçı Koyu' nda tatil için her kesme hitap eden oteller bulunmaktadır. Gezilecek Görülecek Yerler listenizin olmazsa olmazı Bardakçı Koyu tatil fırsatları ile siz tatil severleri bekliyor.

Bardakçı Koyu Gezilecek Yerler

Hermeafrodit Efsanesi

Güzelliği ile ün salmış Hermaphroditos gölde iken su perisi Salmakis onu görür ve âşık olur. Aşkına karşılık alamayan Salmakis Tanrılar dan ikisini bir beden yapmalarını ister. Tanrılar bu isteği yerine getirmiş ve Salmakis ile Hermaphroditos tek vücutta birleşmiştir. Hermoafrodit olarak çift cinsiyet olarak tek vücutta birleşmiş ve günümüzde tıp diline de bu isimle geçmiştir.

Yel Değirmenleri

Bardakçı Koyunun üstünde yer alan 18. yüzyyılda inşa edilen 7 adet yel değirmeni bulunmaktadır. Yel değirmenlerinden Bardakçı Koyu harika bir manzara oluşturur. Akşamüzeri gün batımının da izleyeceğiniz bu manzarayı unutamayacağınızı garanti ederiz.

"tatilvitrini.com' da" yurt içinde 3.500'ü aşkın otelden, istediğiniz ilde, dilediğiniz fiyat aralığında, 5 yıldızlı, termal, kayak ya da balayı otelleri. Filtreleme özelliğini kullanın ve aradığınız oteli kendiniz Tatilvitrini güvencesiyle bulun.