Datça Erken Rezervasyon Otelleri

DATÇA ERKEN REZERVASYON OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat

Datca Otelleri

Datça Bölgesi

Tatiliniz de seyahat ettiğiniz bölgeye âşık olmak isteyenlerden misiniz?

Kekik kokuları eşliğinde gezeceğiniz dar sokakları, begonvillerle çevrili taş evleri ile uzun sahil şeridi ve bozulmamış bir doğa umuyoruz ki sizin Datça’ ya âşık olmanız için yeterlidir.

4 bin yıllık geçmişi ile tarihi ve doğa gezilerini bir arada yapabileceğiniz oldukça geniş bir alana sahiptir. 235 km uzun sahil şeridinde birçok koy ve ünlü plajları olmakla birlikte sıcak yaz aylarında serinlemek için kendinizi Datça’nın o güzel denizine rahatlıkla bırakabilirsiniz.

Modern Türk şairi Can Yücel son yıllarını Datça' da geçirmiş ve çok sevdiği bu yerde günebakan çiçekleri ile defnedilmiştir. Datça halkı da onun yaşadığı evin sokağına Can Yücel Sokağı adını vermiştir. Ünlü şairimizin şiirlerini görebileceğiniz bu sokağa uğramadan Datça ziyaretinizi sonlandırmamanızı dileriz.

3B denilen bal, balık ve badem bölgenin en meşhur yiyeceklerinden olup 3B yemeden Datça’ dan ayrılmamanızı öneririz. Gezilip görülecekler listenizin ilk sıralarında olması gereken Datça’ ya gitmek için daha fazla beklemeyin tatil için rezervasyonlarınızı hemen yaptırın.

Datça Gezilecek Yerler

Knidos Antik Kenti

Çağının antik modern kenti Knidos Dor’ ların bu çevreye yerleşmesi sonucu oluşur. Demokrasinin ilk örnekleri burada görülmüş olup, Charles Newton İngiltere den buraya 1858 yılında gelmiş ve dönemin padişahından izin alarak birçok kazı yaptırmıştır. Bir yıl süren kazılar sonucu alınan örnekler Londra British Museum’ a götürülmüştür.

Birçok sanat ve bilime öncülük yapan Knidos gezilmesi gereken tarihi yerlerdendir. Dünya’nın 7. Harikası İskenderiye Fenerinin mimarı Sostaros’ ta Knidos’ lu olup kendi şehrinde de ardından birçok eser bırakmıştır. Tapınaktan tiyatroya, kiliseden antik limanlara, Afrodit ve Apollon tapınakları da olmak üzere birçok günümüze kadar ulaşmış esere hayran kalacağınızı umarız.

Knidos Feneri

Yarımadanın batısında kayalıkların üzerindeki fener 1 km uzaklıkta olup yürüyüş yaparak çıkabilirsiniz. Harika bir manzara eşliğinde Ege ve Akdeniz’ in sularının birleştiği noktayı da izleyebilirsiniz.

Ilıca Gölet

Suyu ve çamuru sağlığa iyi gelen gölet her yıl yerli ve yabancı turistlerin akınına uğramaktadır. Romatizma ve cilt hastalıkları başta olmak üzere birçok hastalığa derman gölet suyu tatilcilerin vazgeçilmezi olmuştur.

Sevgi Yolu

Datça merkezde bulunan Sevgi Yolu el sanatları çarşısı olarak da geçmektedir. Sahil boyu yöre halkının el işi emeklerini sergilediği rengârenk bir sokaktır.

Palamutbükü Adası

Badem ağaçları arasında turkuaz renkli bir denizi olan bir koydur. Merkeze 25 km mesafede ve bölgenin en uzun sahiline sahiptir. Kızılbük, Hayıtbükü ve Ovabükü gibi birçok koya komşu olan ada birbirinden güzel ünlü koylar ile çevrilidir.

Akvaryum Koyu

Palamutbükü’ nün 1 km ilerisinde olan koy denizinin berraklığı dolayısı ile bu ismi almıştır. Denizin içinde yüzen balıkları çok net görebilir hatta onlarla birlikte yüzebilirsiniz.

Kargı Koyu

Merkeze 3 km olan Kargı Koyu kuzey yönüne kapalı olması nedeni ile denizi sakin ve de ılıktır. Doğa yürüyüşleri için birçok dağ yürüyüşü noktası olan koyda yaz ve kış yürümek için ideal diyebiliriz. Sahil boyu kafe ve restoranlar ise burada keyifli ve de rahat vakit geçirmenizi sağlayan bir başka özellik olsa gerek.

Erken Rezervasyon Nedir?

Erken rezervasyon, tatil dönemi başlamadan önceki aylarda otellere yapılan rezervasyon işlemidir ve turizm sektöründeki, fiyat bakımından en fazla indirim yapılan dönemdir. Erken rezervasyon kavramı Türkiye' de geç popüler olduysa da, yıllarca yurtdışından gelen turistler, erken rezervasyonu kullanarak çok ucuz fiyatlarda tatil yapmışlardır. Aynı tatili, Türkler ise yabancılara göre, çok daha pahalı yapmıştır. Artık böyle bir ayrım yoktur, çünkü Türk misafirler, Türkiye' deki istediği tatil yerlerinde,  5 yıldızlı otellerde ya da tatil köylerinde, yabancı turistten daha ucuza tatil yapma fırsatına sahiptir.  Tatilvitrini ailesi olarak , Tüm Türkiye' yi erken rezervasyonla tanıştırmaya kararlıyız. Çünkü bizim misafirimiz, en kaliteli tatili en ucuza almayı hak ediyor.

Erken Rezervasyonun Avantajlari

Tatilinizi erken rezervasyon yaptırarak almanız size birçok konuda avantaj sağlar. Tatilinizi önceden aldığınızda, Türkiye' deki tüm tatil yerlerinden, istediğiniz tarihte, istediğiniz otelde  veya tatil köylerinde yer bulabilirsiniz ve pencerenizin denize mi, karaya mı bakacağına siz karar verirsiniz. Üstelik tatilini son gün alan birine göre, siz daha ucuz tatil yapmış olursunuz çünkü erken rezervasyonda otel fiyatları % 50'ye kadar düşer. Bütün bunların yanı sıra, tatilinizi  satın aldıktan ve otele rezervasyonunuz yapıldıktan sonra bile, sonra koşulsuz cayma hakkına da sahipsiniz. Böyle bir durumda, kesintisiz olarak tatil tutarınızın tamamı size iade edilir. Tatilinizi şimdi alın, erken rezervasyonun tüm avantajlarına sahip olun ve her koşulda karlı çıkan siz olun.