;
Konya Termal Oteller

KONYA TERMAL OTELLER

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Karatay Termal Tatil Köyü
 
+12
TAKSİT
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Karatay Termal Tatil Köyü
Karatay Termal Tatil Köyü
Karatay
İNCELE
Toplam 1 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Konya Bölgesi

Anadolu’ nun hoşgörü merkezi olarak anılan Konya, Prehistorik çağda yerleşik hayata başladığı düşünülmektedir. Hitit, Lidya, Frig, Pers, Bergama ve Bizans egemenliğinde kalmıştır. 1071 tarihinde ki Malazgirt Meydan Savaşında Konya,  Selçuklulardan eline geçip daha sonra Osmanlı Devleti yönetimine geçmiştir.

Engin düzlüğe sahip topraklarında onlarca medeniyeti ağırlamış olan Konya, tarihi boyunca önemli siyaset, kültür ve ticaret merkezlerine ev sahipliği yapmıştır. Anadolu bozkırının kurak ve çatlamış topraklarında yeşeren başaklar bu topraklarda yaşayan nice nesilleri beslemiş ve en güzide eserleri bağrında saklamıştır. Her adımında yüzyılların izlerini taşır. Asırlar öncesi gelen bir çağrıdır toprağından bize ulaşan.

Birbirinden farklı onlarca eserlerle her sokağı buram buram tarih kokan Konya, Mevlana diyarı hoş görü ve kardeşliğin şehri olmuştur. Türbeleri, camileri, müzeleri, doğal güzellikleri, gölleri ve mağaraları ile Konya’nın eşsiz büyüsüne sizlerde gördüğünüz an kapılmak istiyorsanız Konya Otelleri sizi bekliyor.

Tarihin en ünlülerinden Mevlana ve Nasreddin Hoca' ya ev sahipliği yapan Konya, ayrıca termal tesisleri ile gelen misafirlerine adeta şifa dağıtıyor.

Konya Gezilecek Yerler

Mevlana Türbesi

Sözleri ve yaşam tarzı ile insanoğluna her zaman ışık tutan Mevlana Celaleddin Rumi’nin dergâhı 1926 yılından beri Mevlana türbesi olarak misafirlerini ağırlıyor. Selçuklu döneminin izlerini taşıyan türbe ayrıca Osmanlı döneminde inşa edilen mescit, semahane ve şadırvanları ile 12 ay boyunca ziyarete açık tutulmaktadır.

Alâeddin Tepesi

Alâeddin Tepesi, Frig, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı zamanında yerleşim alanı olarak kullanılmıştır. Ayrıca Alâeddin Cami’ ye de ev sahipliği yapan Alâeddin Tepesi, yerli ve yabancı turistlerin dikkatini bir hayli çekiyor.

Konya Atatürk Evi Müzesi

Konyalılar tarafından 1928 yılında Atatürk’e hediye edilen bu ev şuanda müze olarak hizmet vermektedir. Atatürk’e ait olarak fotoğraflar, o döneme ait belgeler, gazete kupürleri ve Atatürk’ü hissedeceğiniz birçok eser ile ziyaretinizi beklemektedir.

Meram Bağları

Doğal güzellik denilince Konya’da akla ilk gelen Meram Bağları yazın sıcak günleri ile yeşilin içinde mis gibi çam kokusunun müthiş kokusunu içine çekebileceğiniz mükemmel bir doğal güzelliktir. Evliya Çelebi’nin “ne İran’da ne Turan’da ne de Kırım’da bir benzeri olmadığını” söylediği Meram Bağları ziyaret etmeniz gereken en doğal ve en özel güzellikler arasında.

Konya’ da Neler Yenir

Yemekleri ile tüm dünyaya nam salmış Konya’ da, etli ekmek en popüler ve tadılması gereken lezzetler arasında yer alıyor. Yanında da Bol köpüklü ayran değmeyin keyfinize.

Türkiye, kaplıca turizmi ve sağlık turizmi bakımından Avrupada birinci sırada yer almaktadır ve Türkiye’ de 1300 dolayında termal kaynak bulunuyor. Bu termal kaynaklar üzerinde kurulan yüzlerce nitelikli, özel oteller ve kamu tesisleri şifa arayanlara sağlıklı tatil hizmeti vermektedir. Sağlık Bakanlığı onaylı Termal Oteller ile tatil keyfinizi sağlıklı yaşayın.