Manisa Aquapark Otelleri

MANİSA AQUAPARK OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat

Manisa Otelleri

Manisa Bölgesi

Çiçeklerle süslü sokakları, şirin evleri ve yeşilin her tonunu sahip Spil Dağı ile doğayla baş başa mis gibi bir tatile hazır mısınız?

Manisa geçmişten gelen tarihi ve doğal güzellikleri ile önemli turizm merkezlerinden biri haline gelmiştir. Şehzadeler şehri olarak bilenen, mis gibi havası, şifalı kaplıcaları ve çoğu Osmanlı' dan kalan tarihi yapıları ile tam bir tarih şehridir.

Yemyeşil ormanlara sahip olan bölge, büyük şehirlerin karmaşasından uzaklaşmak isteyenler için adeta dikilmiş bir kaftan. Adım attığınız an sakin duruşu ile büyüler sizleri. Sadece Osmanlı’ ya değil birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır.  Dünyanın ilk 7 kiliseden birinin olduğu şehirdir Manisa. Yeryüzünde ilk parayı kullanan Lidyalıların şehridir Manisa.

Kaplıcaları ve termalleri ile ünlü olan şehir misafirlerine şifa dağıtmaktadır. Termal suyun; sülfatlı, bikarbonatlı ve hidrojen sülfürlüdür. Cilt, sinirsel rahatsızlıklar, romatizma ve kadınsal hastalıklara iyi gelmektedir. Sıcaklık oranı 52 - 96 derece arasında değişmektedir.

Manisa’ da birçok aktivite yapabilirsiniz,  Ege’ nin sıcak insanlarıyla tanışabilir, tarihin farklı dönemlerine ait sayısız kalıntıları görebilir veya Spil Dağı’ nda eğlenceli bir piknik yapabilirsiniz. Ayrıca lezzetli mutfağı ile meşhur olan bölge de Manisa kebabı, şevket-i bostan, ekmek dolması ve kula kabamayı denemeden sakın şehirden ayrılmayın.

Manisa Gezilecek Yerler

Spil Dağı Milli Parkı

1958 yılından beri milli park sıfatını taşıyan Spil Dağı’ nın çevresinde dere yatakları ve vadiler bulunmaktadır. Güzelliği ile kendine hayran bırakan milli parkta birçok bitki türüne rastlamak mümkün. Şehrin gürültüsünden kaçıp doğaya sığınmak için ideal bir konumda yer almaktadır.

Manisa Muradiye Camii

Projesi Mimar Sinan’ a ait olan camii 3. Murat adına yapılmış olup Mehmet Ağa tarafından tamamlanmıştır. Osmanlı’ nın en gösterişli camisi olarak geçmektedir.

Manisa Müzesi

Müze çalışmalarına başlangıç 1934 de yılında düşünülmüştür.  Manisa halkı ve öğretmenlerin isteği üzerine eserler toplanıp Manisa Muradiye Külliyesi’ ne taşınmıştır. 1943 yılında ise ziyaretçilerine kapılarını açmıştır.

Manisa Kalesi

Şehrin en ünlü yapılarından biri olan Manisa Müzesi, 13. Yüzyılda yapıldığı düşünülüyor. Yapısında tuğla hatılla ve moloz taş kullanıldığı görülmektedir. Kale iç ve dış olarak iki bölüme ayrılmaktadır.

 

En uygun fiyatlar ile Türkiye geneli Aquaparklı otellerimizin listelendiği sayfamızdır ve en uygun fiyatlar ile rezervasyon yapabilirsiniz. Tek yapmanız otellerimizi incelemek ve aklınıza takılan kısımları cağrı merkezimizi mesai saatleri içinde arayarak detaylı bilgiyi almaktır.