Magosa Şehir Otelleri

MAGOSA ŞEHİR OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Evolve Park Hotel
Evolve Park Hotel
Magosa
İNCELE
Toplam 1 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Kıbrıs Magosa Otelleri

Magosa Bölgesi

Sımsıcak havası, meşhur incecik plajları, yüzlerce medeniyete hizmet etmiş ve ardından birçok tarihi kalıntı bırakmış Magosa

M.Ö. 3. yüzyılda I.Ptoleme tarafından kurulmuştur. II. Selim döneminde Kıbrıs Seferinde Türkler tarafından fethi gerçekleşmiştir. Türklerin yönetimine kalan Magosa, 1878 yılında İngiliz yönetimine bırakılmıştır.

Liman kenti olan şehir, dünyadan birçok ziyaretçi ağırlamaktadır. Plajı ve doğası ile adeta büyüleyen Magosa, Avrupa mimarisinin günümüzde yaşayan en güzel örneklerinden birisidir. İletişim, bilim, teknoloji, kültür ve benzer alanlarda kendini çoğu kez kanıtlamıştır. Ayrıca yeme içme kültürü ve eğlence anlayışında zirve yapmış bu büyüleyici şehirde Leftiko denilen fırın kebabını ve Hellim böreğini denemeden şehirden ayrılmayın.

Peki Neden mi Magosa? Araçla bile en uzak mesafeye kolayca gidebileceğiniz ve güneşin sıcaklığını hissedebileceğiniz birçok otel seçeneği ile tatilinizi renklendirebilir ve Magosa’ nın keyfini çıkartabilirsiniz. Unutmayın Magosa Otelleri uygun fiyatlar ve taksit seçenkeleriyle sizi bekliyor.

Magosa Gezilecek Yerler

Salamis Antik Şehri

11. yüzyılda Teukros tarafından kurulmuştur. Teukros kardeşi ile birlikte gittiği savaşta kardeşinin intiharını engelleyemediği için babası tarafından şehirden kovulup Salamis Antik Şehrini kurmuştur. Magosa ziyaretinizde gitmeniz gereken en önemli duraklar arasında yer almaktadır.

St. Barnabas Manastırı

St. Barnabas, Salamis’ de doğmuş ve Kudüs de eğitim görmüş bilgili ve kültürlü Yahudi bir ailenin çocuğudur. Okulu bittikten sonra Salamis’ e geri dönmüş ve Hristiyanlığı yaymak için çok uğraşmıştır. Ama bu durum halk tarafından onaylanmamış ve St. Barnabas’ a türlü türlü işkence yapılarak bataklığa atılmıştır. Arkadaşları Barnabas’ ı bataklıktan çıkartıp, 477 yılında kendi adını taşıyan bir manastırı inşa etmişlerdir.

Dipkarpaz Milli Parkı

Denizin bu kadar temizini ve doğası bozulmamış bir yeri bizce görmeniz mümkün değil. Sualtı görüntüsü bu kadar mükemmel görünebilir mi? Bu özellikleriyle Dipkarpaz Milli Parkı, Magosa Gezilecek Görülecek Yerler listesindeki önemli yerlerden biridir.

Venedik Sarayı

13. yüzyılda yapılan Venedik Sarayı, Magosa’da ilk olan tarihi bir yapıdır. İlk kullanılmaya başladığı dönemlerde kraliyet sarayı olarak kullanılmış daha sonra ise 1369 yılına kadar da kralların evi olarak kullanılmıştır.

Namık Kemal Zindanı ve Müzesi

Namık Kemal’ in sürgün hayatını geçirdiği Venedik Sarayı' nın avlusunda yer alan binadır. Namık Kemal 39 ay süren bu sürgünde birçok hastalıklara yakalanmış ve önemli eserlerinin çoğunu burada yazmıştır. Daha sonra Namık Kemal Zindanı ve Müzesi olarak ziyarete açılmıştır.

Lala Mustafa Paşa Camii

İbadette aktif olarak hala açık olan camii mükemmel bir yapıya sahiptir. Şehrin simgesi olan ve yıllara meydan okuyan heybetiyle Magosa’ ya gerçek anlamda değer katan bir şaheserdir.

Othello Kalesi

14. yüzyılda liman kenti olan Magosa’ yı korumak amacıyla Lüzinyanlar tarafından yapılmıştır. Şehrin ana girişi olma gibi önemli bir özelliği sahiptir.

Tatilvitrini.com ile tüm Türkiye'de ki Şehir Otellerine rezervasyon gerçekleştirebilirsiniz. Tüm Türkiye'de 2000 i aşkın otel seçeneği ve birbiinden uygun kart kampanyaları ile bütçenizi zorlamadan en uygun tatil yapma şansı sağlıyoruz.