Lefkoşa Erken Rezervasyon Otelleri

LEFKOŞA ERKEN REZERVASYON OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat

Lefkosa Otelleri

Lefkoşa Bölgesi

Dünyada ikiye bölünmüş tek başkent olan Lefkoşa’ nın büyüleyici tarihine tanıklık etmeye ne dersiniz? Ne demişler tarihini bilmeyen geleceğine yön veremez. Tatilinizi deniz kum güneş anlayışından biraz uzaklaştırıp geçmişin büyüsüne kapılmaya hazır olun.

İlk yerleşimi Neolitik Çağ'da gerçekleşmiş ve tarihi M.Ö. 3.000 - 4.000’lere kadar dayanan Lefkoşa, Ptolemaios I Soter'in oğlu Leucus tarafından kurulmuştur. Birden fazla medeniyete ev sahipliği yapmış ve farklı atmosferi ile büyüleyen bu tarihi kentin etkisinden çıkamayacaksınız.

Yeşil Hat sınırı ile adeta ikiye bölünmüş bu eşsiz kent, Kuzey tarafı ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (K.K.T.C.) başkentlik yaparken, Güney kısmı ile de Kıbrıs Rum Kesimi’nin başkentliğini yapmaktadır.

Tatil severler için popüler hale gelen Lefkoşa, hizmet kalitesi, modern dizayna sahip Lefkoşa Otelleri ve sunduğu farklı tatlar ile unutulmazlar albümünüze yepyeni kareler katacak.

Lefkoşa Gezilecek Yerler

Boğaz Şehitliği

1974 yılında gerçekleştirilmiş Kıbrıs Harekâtı sonucunda şehit olan ve 1983 yılında yapılan yeni düzenlemeler ile 326 Türk Silahlı Kuvvetleri mensubunun mezarlarının yer aldığı şehitlik Lefkoşa’ ya gidildiğinde belki de uğranması gereken ilk yerlerden birisidir.

Büyük Han

Osmanlı tarafından Kıbrıs' ın fethedilmesinden bir sene sonra yapılmış Kıbrıs' taki en büyük mimari eserlerin arasında başta gelmektedir. Büyük Han kesinlikle Lefkoşa Gezilecek Görülecek Yerler listenizde olması gereken yerlerdendir.

St. Nicholas Kilisesi

Selimiye Mahallesinde yer alan ve birden fazla tarihi yapıtın bulunduğu meydanda inşaa edilmiş bina Bizanslılar tarafından 12.yy’da bir Bizans kilisesi olarak yapılmıştır.

Derviş Paşa Konağı

Konak, Lefkoşa surları içinde tarihi dokuyu en yoğun biçimde koruyan Arap Ahmet Mahallesinde bulunmaktadır. Uğradığı düzenlemeler sonrası "müze - ev" olarak tamamlanan Derviş Paşa Konağı 1988 tarihinde Etnografya Müzesi olarak ziyarete açılmıştır.

Erken Rezervasyon Nedir?

Erken rezervasyon, tatil dönemi başlamadan önceki aylarda otellere yapılan rezervasyon işlemidir ve turizm sektöründeki, fiyat bakımından en fazla indirim yapılan dönemdir. Erken rezervasyon kavramı Türkiye' de geç popüler olduysa da, yıllarca yurtdışından gelen turistler, erken rezervasyonu kullanarak çok ucuz fiyatlarda tatil yapmışlardır. Aynı tatili, Türkler ise yabancılara göre, çok daha pahalı yapmıştır. Artık böyle bir ayrım yoktur, çünkü Türk misafirler, Türkiye' deki istediği tatil yerlerinde,  5 yıldızlı otellerde ya da tatil köylerinde, yabancı turistten daha ucuza tatil yapma fırsatına sahiptir.  Tatilvitrini ailesi olarak , Tüm Türkiye' yi erken rezervasyonla tanıştırmaya kararlıyız. Çünkü bizim misafirimiz, en kaliteli tatili en ucuza almayı hak ediyor.

Erken Rezervasyonun Avantajlari

Tatilinizi erken rezervasyon yaptırarak almanız size birçok konuda avantaj sağlar. Tatilinizi önceden aldığınızda, Türkiye' deki tüm tatil yerlerinden, istediğiniz tarihte, istediğiniz otelde  veya tatil köylerinde yer bulabilirsiniz ve pencerenizin denize mi, karaya mı bakacağına siz karar verirsiniz. Üstelik tatilini son gün alan birine göre, siz daha ucuz tatil yapmış olursunuz çünkü erken rezervasyonda otel fiyatları % 50'ye kadar düşer. Bütün bunların yanı sıra, tatilinizi  satın aldıktan ve otele rezervasyonunuz yapıldıktan sonra bile, sonra koşulsuz cayma hakkına da sahipsiniz. Böyle bir durumda, kesintisiz olarak tatil tutarınızın tamamı size iade edilir. Tatilinizi şimdi alın, erken rezervasyonun tüm avantajlarına sahip olun ve her koşulda karlı çıkan siz olun.