Kastamonu Aquapark Otelleri

KASTAMONU AQUAPARK OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Abana Tatilya Resort Hotel
Abana Tatilya Resort Hotel
Abana
İNCELE
Toplam 1 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Kastamonu Bölgesi

Doğal güzellikleriyle ünlü yeşilin her tonuna doyacağınız, Türkiye’ nin cennet köşesi Kastamonu’ yu görmeye ne dersiniz?

Eski yerleşim yeri olan Kastamonu, M.Ö. 18. Yüzyılda Gas’ ların önderliğinde ilk kez kurulmuş, zamanla Frigler, Hititler, Persler, Bizanslılara ve en son Osmanlı’ya ev sahipliği yapmıştır. Ayrıca Osmanlı mimarisinin en güzel örnekleri bu şehirde yer almaktadır.

Doğal ve kültürel zenginlikleriyle ünlü olan Kastamonu, Batı Karadeniz’ in incisidir. Yaz kış her hangi mevsimde giderseniz gidin hayran kalacaksınız bu şehre. 7000 yıllık tarihi geçmişe sahip olan Kastamonu,  şehir temposundan kaçmak ve huzurlu bir tatil arayanların tek adresidir.

Heybetli dağlarını, göllerini, akarsularını ve yemyeşil ormanlarını gördüğünüz zaman adeta cennette olduğunuzu hissedeceksiniz. Kastamonu zengin tarihi, kültürel mirası ve en önemlisi sahip olduğu tabiatıdır. Zengin orman örtüsü ve mis gibi havasıyla gelen misafirlerine adeta görsel şölen yaşatmaktadır. Pınarbaşı ilçesinde yer alan Ilıca Şelalesi kendine en hayran bırakan şelaleler arasında. Doğal güzelliği ile gelen misafirlerini mistik havası ve görüntüsü büyülemektedir.

Özellikle Ilgaz Milli Parkı dağ sporları için çok uygun bir bölgedir. Kastamonu’ nun 40km. Güneyinde kalan Ilgaz Dağı Kayak Merkezi kış aylarında kayak turizm için önemli bir bölge olup büyük rağbet görmektedir.

Enfes yemekleri, tabiatı, tarihi ve kültürü, deniz – kum – güneşi, kar ve kayak merkezlerine sahip olan Kastamonu’ yu görmek için bizce gecikmeyin.

Kastamonu Gezilecek Yerler

Kastamonu Kalesi

Şehrin yüksek tepesinde inşa edilen kale, 12. Yüzyılda yapılarından olmaktadır.  Kalenin günümüze kadar ulaşan kısmı beylikler döneminde devamlı onarılmıştır. Kastamonu’ nun simgesi olan Kale, Kommenler Hanedanlığı zamanında yapıldığı düşünülüyor.

Ilgaz Kayak Merkezi

Türkiye' nin kış turizmi oldukça gelişmiş bölgeleri arasında yer olan Kastamonu adını özellikle Ilgaz Kayak Merkezi ile adını sıkça duyurmaktadır. Yerli ve yabancı birçok misafirin tercih ettiği kayak merkezi çok rağbet görmektedir. Kayak merkezinin iki adet pisti olmakla beraber hem gece hem gündüz kayak yapma imkânıda sunmaktadır.

Mahmut Bey Camii

UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan ve çekme sistemiyle yapılan cami yüzyıllardır günümüze kadar sapasağlam gelebilmiştir. Mahmut Bey Camii, Kastamonu’ da görülmesi gereken yerler arasında önemle yer almaktadır.

Kastamonu Saat Kulesi

Şehrin simgesi olan Saat Kulesi, 12 metreye sahip olmaktadır.  Kesme taştan yapılmış olup sarı ve yeşil tonlarına hâkimdir. İki katlı olan kale II. Abdülhamid tarafından yapıldığı düşünülmektedir. Kule son olarak 2002 yılında restore edilmiştir.

En uygun fiyatlar ile Türkiye geneli Aquaparklı otellerimizin listelendiği sayfamızdır ve en uygun fiyatlar ile rezervasyon yapabilirsiniz. Tek yapmanız otellerimizi incelemek ve aklınıza takılan kısımları cağrı merkezimizi mesai saatleri içinde arayarak detaylı bilgiyi almaktır.