;
Kahramanmaraş Termal Oteller

KAHRAMANMARAŞ TERMAL OTELLER

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Orkis Palace Hotel
 
%5
İNDİRİM
+12
TAKSİT
1,200.00
1.140,00
Yarım Pansiyon
İNCELE
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Orkis Palace Hotel
Orkis Palace Hotel
Onikişubat
Yarım Pansiyon 1,200.00 %5 1,140.00 İNCELE
Toplam 1 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Kahramanmaraş Otelleri

Kahramanmaraş Bölgesi

İnsanlık tarihi kadar eskidir bu güzel şehrin tarihi. Hititlerin ev sahibidir. Birçok medeniyetin yerleşim yeri olarak kullandığı topraklardır bu bölge. 1514 yılında Osmanlı topraklarına katılmış ancak daha sonra defalarca işgale uğramıştır.

1920 yılında Maraş’ ın kahraman halkı 22 gün süren büyük mücadeleyle kendi şehirlerini kurtarmış ve TBMM tarafından 5 Nisan 1925'tebu denli vatansever Kahramanmaraş halkına İstiklal Madalyası hediye edilmiştir.

Ayrıca tarihte ilk kez bir şehire istiklal madalyası verilmiştir. 1973 yılında ise ‘’Kahramanlık’’ ünvanını almış ve Maraş olan adı ‘’Kahramanmaraş’’ olarak değiştirilmiştir.

Şehrin bir tarafında kışı yaşanırken bir tarafında hala bahar çiçeklerini görmek mümkündür. Yeşilin kırmızıyla, maviyle dansını anlatır bu baharı yaşayan topraklar. Diğer taraftan yağmurların suladığı toprakların kokusu sarar her yanı.

Denizin kıyısı olmayan ama akarsu ve kaynak suları bakımından çok zengin olan ilin, turizm potansiyeli oldukça yüksektir.

Doğa turizm, inanç turizmi, kültür turizmi ve termal turizm alanlarında geniş bir yelpazeye sahip olan Kahramanmaraş,  Gastronomi turizmi açısından da hem göze hem de lezzete hitap eden oldukça zengin bir mutfağa sahiptir.

Akdeniz’ in görülmeye değer şehri olan Kahramanmaraş, binlerce yıllık tarihi, doğal güzellikleri ve zengin kültürü ile sizi mükemmel bir keşfe davet ediyor.

Kahramanmaraş Gezilecek Yerler

Gümüşkaya Mağarası

Gümüşkaya Mağarası, Paleosen döneminde kireç taşından oluşmuştur. Sarkıt ve dikitleri ile Kahramanmaraş’ta görülmeye değer doğal güzellikler arasında yer almaktadır.

Kahramanmaraş Kapalı Çarşı

Kahramanmaraş Kapalı Çarşı, Osmanlı döneminde ki ilk çarşı örneklerinden biri olmaktadır. Çarşı içerisinde birçok dükkân yer almaktadır. Ailenizle eğlenceli ve alışveriş dolu dakikalar geçirmek isterseniz Kapalı Çarşıyı görmenizi kesinlikle tavsiye ederiz

Kapıçam Tabiat Parkı

Sahip olduğu doğasıyla yıl içerisinde birçok yerli ve yabancı turist ağırlayan park, yemyeşil görüntüsü ile kendine adeta hayran bırakmaktadır. Sizde doğa ile baş başa nefes almak isterseniz Kapıçam Tabiat Parkı’ nı ziyaret etmenizi

Hurman Kalesi

Sarp bir kayalığın üzerinde yer alan Hurman Kalesi, ne zaman ve kimin tarafından yapıldığı maalesef bilinmemektedir. Bazı verilere göre Bizans döneminde yapıldığı düşünülmektedir. Yapısında kesme taş ve Moloz taşlar görülmektedir.

Kahramanmaraş' ta Neler Yerler

Özellikle binlerce çeşit otlardan beslenen keçilerin sütünden ve mis kokulu salepten yapılan Maraş dondurmasıyla tüm dünya ismini duyurmayı başarmıştır.

Türkiye, kaplıca turizmi ve sağlık turizmi bakımından Avrupada birinci sırada yer almaktadır ve Türkiye’ de 1300 dolayında termal kaynak bulunuyor. Bu termal kaynaklar üzerinde kurulan yüzlerce nitelikli, özel oteller ve kamu tesisleri şifa arayanlara sağlıklı tatil hizmeti vermektedir. Sağlık Bakanlığı onaylı Termal Oteller ile tatil keyfinizi sağlıklı yaşayın.