;
Eskişehir Termal Oteller

ESKİŞEHİR TERMAL OTELLER

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Questa Thermal & Spa Hotel
 
+12
TAKSİT
Formercity Hotel
 
+12
TAKSİT
660.00
660,00
Sadece Oda
İNCELE
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Questa Thermal & Spa Hotel
Questa Thermal & Spa Hotel
Odunpazarı
İNCELE
Formercity Hotel
Formercity Hotel
Odunpazarı
Sadece Oda 660.00 660.00 İNCELE
Toplam 2 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Eskişehir Otelleri

Eskişehir Bölgesi

Eskişehir’ de olmak kulağa hoş gelen bir melodi gibidir. Kültürle, yaşam ve doğayla birlikte bu melodinin parçası olmak ister misiniz?

Burası Yunus Emre’ nin yaşadığı şehir. Battalgazi’ yi ağırlayan ve Nasrettin Hoca’ nın emanet bıraktığı destansı şehir. Türkiye’ nin parlayan yıldızı,2 nehrin ve birçok kültürün beslediği geçmişine geleceğe taşıyabilmiş köklü bir şehir.

Eskişehir köklü tarihi ile adeta bir açık hava müzesi gibidir. Yüzyılların yaşanmışlığı şehrin her köşesine sinmiştir. Tarihin tanıklarından herhangi biri size Eskişehir’ in anılarını fısıldar. Bu sese kulak verdiğinizde kendini MÖ 3000 yıllarında bulursunuz. Çünkü şehrin kuruluşu Neolitik Çağa kadar uzanır. MÖ 9. Yüzyıl başlangıcından itibaren Frigler Anadolu’da başkentleri Gordion olmak üzere güçlü bir devlet kurmuşlardır.

Bildiğiniz en köklü ve en eski öykülerin kaynağıdır Eskişehir. Sadece eşekkulakları değil her tuttuğunu altına çevirme isteğinin kendisini açlıkla ölüm noktasına getirmesi Frig kralı Midas’ ı belki de Anadolu topraklarının en popüler kralı haline getirmiştir.

Eskişehir’ in kalbinden günümüze kadar gelen bir başka armağanda Yunus Emre olmuştur.13. Yüzyılda gözlerini açar sevgi elçisi. Öyle bir sevgidir ki Yunus Emre’ de ki değil insanı canlı cansız tüm varlıkları kuşatmaya yeter. Ve ayrıca Eskişehir ilk çağlardan beri çeşitli hastalıklara iyi gelen şifalı doğal sıcak su sunan termalleri ve hamamları ile ünlüdür.

Öğrenci diyarıdır Eskişehir. Üniversiteleri binlerce öğrenci misafir eder bölgede. Bu sayede bale günleri, opera günleri, tiyatro ve film festivallerine kadar birçok aktivite vardır bu şehirde.

Gönlünüzce gezebileceğiniz için güzel bir şehir. Dilediğinizce alışveriş veya lezzet turu yapabilir farklı zevkleri hitap eden eğlence mekânlarında bolca vakit geçirebilirsiniz.

Eskişehir Gezilecek Yerler

Kurşunlu Camii ve Külliyesi

1525 yılında inşa edilen camii, Odunpazarın’ da yer alıyor. Caminin kubbesi kurşunla kaplı olduğundan dolayı Kurşunlu Camii ismi verilmiştir. Külliye; cami, şadırvan, medrese, talimhane, harem, Mevlevî türbe ve kervansaraydan oluşmaktadır.

Sazova Parkı

Eskişehir’ in şüphesiz ki en popüler parkıdır. Sezova Parkı, bilim, sanat ve kültür parkı Kütahya - Yolu üzerinde yer alıyor. Uzay Evi, Bilim Merkezi, Akvaryum ve Masal Şatosu gibi eğlenebileceğiniz birçok bölüm yer alıyor bu eğlenceli parkta.

Atlıhan El Sanatları Çarşısı

Eskiden han olarak kullanılan ve restorasyonlarından sonra yöresel eşyalar olmak üzere birçok hediyelik eşya satın alabileceğiniz çarşı, Eskişehir’in önemli tarihi değerleri arasında yer almaktadır.

Şelale Park

Park içerisinde yapay şelale ve yel değirmenleri, oyun parkı, kafe ve restoranlar yer almaktadır. Ayrıca Eskişehir’i manzarasını seyretmeniz için önemli konumda yer alıyor.

Alaaddin Camii

1267 yılın inşa edilen camii, 1950 yılında müze olarak kullanılmaya başlamıştır. Arkeoloji Müzesi açılmasıyla beraber cami tekrar ibadete açılmıştır.

Türkiye, kaplıca turizmi ve sağlık turizmi bakımından Avrupada birinci sırada yer almaktadır ve Türkiye’ de 1300 dolayında termal kaynak bulunuyor. Bu termal kaynaklar üzerinde kurulan yüzlerce nitelikli, özel oteller ve kamu tesisleri şifa arayanlara sağlıklı tatil hizmeti vermektedir. Sağlık Bakanlığı onaylı Termal Oteller ile tatil keyfinizi sağlıklı yaşayın.