Dikili Termal Oteller

DİKİLİ TERMAL OTELLER

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Merada Termal Tatil Köyü & Sağlık Merkezi
Merada Termal Tatil Köyü & Sağlık Merkezi
Dikili
İNCELE
Toplam 1 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Dikili Otelleri

Dikili Bölgesi

Tarihi zenginliği, uzun sahilleri ve termal suları ile yaz kış her dönem tatil için düşünebileceğiniz Dikili!

Karamanoğulları döneminde bölgede dikmelik yetiştirildiğinden adı ”Dikmelik” olan ilçe sonradan “Dikili” şeklinde değiştirilmiştir

Çevresinde birçok konaklama seçenekleri olan bölge her dönem tatil için uygun olup, yazın deniz turizmine kışın ise termal turizm de yoğunluk yaşamaktadır. Erken rezervasyon dönemlerinde uygun fiyatlara bulabileceğiniz Dikili Otellerinde yerinizi ayırtmak için daha fazla beklememenizi öneririz.

Dikili Gezilecek Yerler

Pitane Antik Kenti

Suyu bol anlamında olan antik kent her dönem turistler tarafından ilgi görmektedir. Kadeh, vazo, mezarlar, erkek heykelleri gibi birçok tarihi eser olup görmeniz gerekler listenizde yer almasını umarız.

Atatürk Botanik Bahçesi

30 hektarlık bir alanda 3.000 çeşit bitki bulunan geniş bir alana sahiptir. Tek botanik bahçesi olmasından dolayı Dünya literatüründe yerini almıştır.

Atarneus Antik Kenti

M.Ö. 4000 yıl önce kurulmuş olan antik kent, burada kurulan ilk kent devleti özelliğindedir. Sıcak su kaynakları olan bölge ismini ana tanrıça anlamına gelen Atarneus’ tan alır. Pergamon krallığından daha büyük olan antik kent gezilmesi gereken yerler listenizin arasında bulunmaktadır.

Nebiler Köyü (Âşıklar Şelalesi)

Dikili merkeze birkaç km mesafede bulunan köy, şelalesi, mağarası ve nehirleri ile harika bir görüntü oluşturmaktadır. Orman içerisinde yürüyüş parkurları bulunmakta olup, yürüyüş sonrası ise köydeki kaplıcalarda duş alabilir yorgunluğunuzu atabilirsiniz.

Çandarlı Kalesi

Dikili’ nin sahil beldesi Çandarlı amazon kadın savaşçıların egemen olduğu bir yerdi. Kale ise dış saldırılardan korunma amacı ile yapılmıştır. Harika bir manzarası olan bu kaleye uğramadan buradan ayrılmamanızı dileriz.

Bademli Ilıcası

Bademli köyünde bulunan ılıca Kalem Adasının bitiminde deniz kenarında bulunmaktadır. Denizde 42 derece olan ılıca suyu romatizma, kas hastalıkları, cilt hastalıkları ve böbrek taşına iyi gelmektedir.

Dikili Ulaşım Mesafeleri

İzmir’ e 120 km mesafede bulunan Dikili’ nin 40 km uzunluğunda bir sahil şeridi bulunmaktadır.

Türkiye, kaplıca turizmi ve sağlık turizmi bakımından Avrupada birinci sırada yer almaktadır ve Türkiye’ de 1300 dolayında termal kaynak bulunuyor. Bu termal kaynaklar üzerinde kurulan yüzlerce nitelikli, özel oteller ve kamu tesisleri şifa arayanlara sağlıklı tatil hizmeti vermektedir. Sağlık Bakanlığı onaylı Termal Oteller ile tatil keyfinizi sağlıklı yaşayın.