;
Çanakkale Termal Oteller

ÇANAKKALE TERMAL OTELLER

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Ataol Çan Termal Otel & Spa
 
+12
TAKSİT
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Alexandria Troas Tarihi Kestanbol Termal Otel
Alexandria Troas Tarihi Kestanbol Termal Otel
Ezine
İNCELE
Ataol Çan Termal Otel & Spa
Ataol Çan Termal Otel & Spa
Çan
İNCELE
Toplam 2 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Çanakkale Otelleri

Çanakkale Bölgesi

Rüzgârların destanlara fısıldadığı şehir Çanakkale…

Yıl 1915… Birbirini hiç tanımayan insanlar İngiltere, Fransa, Kanada, Avustralya dünyanın farklı bölgelerinden toplanıp geldiler. Çağının en güzel silahları ve devasa gemileri vardı. Hiç bilmedikleri bir ülkenin toprağını işgale ve hiç tanımadıkları insanlarla savaşmaya gelmişlerdi. Savaşta amaç önce donanmalarla daha sonra da kara birlikleriyle Çanakkale’ yi geçerek İstanbul’ a ulaşmaktı. Çünkü işgalciler İstanbul düşerse ardından tüm Osmanlı' nın düşeceğine inanıyorlardı.

Lakin hesaba katmadıkları bir şeyler vardı. O da savaş sonrası mağlup olan Amerika Birleşik Devletleri Generali Petli’ nin sözlü ifadesinde vücut bulan Davasına inanmış İnsan Unsuru.

Dünyanın farklı köşelerinden insanların savaşmak için geldiği bu topraklarda binlerce ailenin mazisi yatmaktadır. Bu mazide yaşanan savaş bazen mermilerin çarpıştığı kadar çetin ve acımasız bazen de mevzideki yaralıların dost düşman ayırt etmeksizin taşındığı kadar duygusal sahneler yaşatmıştır.

Tarih boyunca Trioya, Aka, Sparta, Pers, Canevi, Roma ve nihayet Osmanlı Türkler' in kontrolüne geçmiş olan Çanakkale bu devletlerin kültür ve Tarihi eserlerini günümüze kadar taşıyan eşsiz açık hava müzesidir. Asya’ yı Avrupa ile Karadeniz’ i Marmara ve Ege ile buluşturan mükemmel konumu, kirlenmemiş doğası, tarihe saygıda kusur etmeden gelişen modern yapısı ile yaşanacak şehirdir Çanakkale.

Modern hayatla tarihin bir arada yaşandığı Çanakkale, Boğaz kentin karakterinin yansıttığı Arnavut kaldırımlı cadde ve sokakları ile dünyanın dört bir yanından gelen güleryüzlü insan görüntüleri ile hoşgörü ve barış şehri olduğunu adım attığınız ilk anda hissettirir size.

Kordonda sıralanan boğaz manzaralı nezih kafeler ve mekânlarda eğlenen insanların sesleri gece gündüz yankılanır Çanakkale sokaklarında.

Çanakkale Gezilecek Yerler

Çanakkale Şehitliği

Savaşta vatanı uğruna gözünü kırpmadan canını veren, insanoğlunun tüylerini ürperten, tarifsiz bir duygu yoğunluğunun içine sürükleyen ve bu vatanda yaşayan herkesin ziyaret etmesi gereken en önemli yerlerden biri.

Truva Antik Kenti

1988 yılından beri UNESCO’ nun Dünya Mirasları arasında yer almış ve daha sonra milli park statüsüne geçmiştir Truva Antik Kenti. Antik medeniyetlerin beşiği kabul edilen bu şehir 9 şehrin birbirleri üzerine kurulmasıyla oluşmuştur. Konum olarak Kazdağları eteklerindedir. Pek çok filme de konu olan Truva Atı’nı görmek için buraya uğrayabilirsiniz.

Çanakkale Deniz Müzesi

1462 yıllarında Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan savaş kalıntılarının sergilendiği ve en önemlisi Çanakkale Deniz Zaferi'nin kahramanlarından Nusrat Mayın Gemisi'nin orijinal boyutlarındaki maketinin sergilendiği çok önemli müzelerden biridir.

Kaz Dağı Milli Parkı

Yeşilin her tonunu barındıran dinlendirici ormanı, muhteşem manzaraları ve kaplıcasıyla Kaz Dağı Milli Parkında doğanın şehvetini hissedebilirsiniz.

Aynalı Çarşı

Çanakkale İçinde Aynalı Çarşı. Ana Ben Gidiyorum Düşmana Karşı. Gençliğim Eyvah... Der dizelerinde. Yöreye uygun hediyelik eşyaların ve birçok ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bu çarşı, Evliya Çelebi' nin Seyahatname adlı eserinde de söz edilmektedir.

Türkiye, kaplıca turizmi ve sağlık turizmi bakımından Avrupada birinci sırada yer almaktadır ve Türkiye’ de 1300 dolayında termal kaynak bulunuyor. Bu termal kaynaklar üzerinde kurulan yüzlerce nitelikli, özel oteller ve kamu tesisleri şifa arayanlara sağlıklı tatil hizmeti vermektedir. Sağlık Bakanlığı onaylı Termal Oteller ile tatil keyfinizi sağlıklı yaşayın.