Burunucu-Mevkii Otelleri

BURUNUCU-MEVKİİ OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Angel's Marmaris Hotel
 
+6
TAKSİT
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Angel's Marmaris Hotel
Angel's Marmaris Hotel
Marmaris
İNCELE
Toplam 1 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

 

Burunucu Mevkii Bölgesi

Yemyeşil bir ormanın içinde kaybolmak ister misiniz ya da alabildiğine pürüzsüz kumlarla çevrili plajlar da olmak? Böyle bir yer var mı diyenlerdenseniz yazımızı okumaya devam edin çünkü böyle bir yer var burası Marmaris’ in en güzel noktası Burunucu Mevkii.

Marmaris merkeze yalnızca 30 km olan Burunucu Mevkii’ nin merkezin de ise Turgut köyü bulunmaktadır. Plajları ile ünlü bölgeye her yıl birçok yerli ve yabancı turist gelmekte olup, çeşitli konaklama seçenekleri de vardır.

Tatil de yeşil bir orman için de yürüyüş yapmayı tercih edenlerdenseniz Burunucu Mevkii’ nin gezilip görülmesi gerekenler listenizin içerisinde olmasını tavsiye ederiz.

Burunucu Mevkii Gezilecek Yerler

Turgut Köyü

Yan yana sıralanmış plajları ile turistlerin her yıl ilgi odağı olan Turgutlu köyünün merkezinde ise meşhur halıları ve yöresel yemekleri dikkat çekmektedir. Köy halkının yaptığı el işi hediyelik eşyaları hatıra olarak alabilir bir yandan da yöresel yemeklerinin sunulduğu restoranlarda enfes yemeklerini tadabilirsiniz.

Turgut Şelalesi

Beş şelaleden oluşan Turgut Şelalesi, trekking tutkunlarının gözdesi olmakla birlikte bir yandan ormandaki kuş seslerini dinlerken bir yandan da görkemli şelalesinin sesleri eşliğinde kendinizi bu doğal güzelliğin içerisine bırakabilirsiniz.

Piramit Mezarlığı

Ülkemizdeki tek piramit mezar Turgut Köyün de bulunmaktadır. M.Ö. 2. yüzyılda savaşçı Diyagoras ve karısı Aristomakha için yapılan mezar turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir.

"tatilvitrini.com' da" yurt içinde 3.500'ü aşkın otelden, istediğiniz ilde, dilediğiniz fiyat aralığında, 5 yıldızlı, termal, kayak ya da balayı otelleri. Filtreleme özelliğini kullanın ve aradığınız oteli kendiniz Tatilvitrini güvencesiyle bulun.