Bozburun Otelleri

BOZBURUN OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Baldan Suites
Baldan Suites
Marmaris
İNCELE
Dolphin Hotel
Dolphin Hotel
Marmaris
İNCELE
Toplam 2 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

 

Bozburun Bölgesi

El değmemiş doğal güzellikleri, ismini aldığı boz rengi dağları ve turkuaz renkli denizini görmeniz Bozburun’ a gelme sebebiniz olacaktır.

Akdeniz gezi tekneleri olan Gulet tekneleri burada birçok usta eller tarafından yapılmakta ve Gulet Tekne Festivalleri ile ünlü Bozburun her yıl yerli ve yabancı birçok turisti bölgeye çekmektedir.

Eski dönemlerde balıkçılık ile geçinen bölge halkı halen daha aynı şekilde devam etmektedir. En fazla balık çeşidi görülen bölge de sahil kenarındaki restoranlarda bölgenin leziz balıklarından yemenizi öneririz.

Çevrede her bütçeye hitap eden birçok otel bulunmak ile birlikte yaz kış tatil yapabileceğiniz konaklama seçenekleri ile Bozburun, Gezilecek Görülecek Yerler listeniz de olmasını umarız.

Bozburun Gezilecek Yerler

Taşlıca Köyü

Bozburun Yarımadası’nın içerisinde bulunan Taşlıca Köyü, doğal güzellikleri bozulmamış bir bölgedir. İçerisinde harnup ve incir ağaçları olup normal boyutlarından bu bölgede şaşırtıcı bir şekilde çok daha büyüktürler. Dışarıdan gelenler bölgenin yabancıları burayı Afrika bölgesine benzetmektedir. Köyün içerisinde gezerken Hellenistik dönemden kalma birçok tarihi ize de rastlayabilmeniz mümkündür.

Selimiye

Bozburun’ a geldiğinizde günübirlik geziler için uygun olacak Selimiye içerisinde Hellenistik döneme ait birçok tarihi eser bulunmaktadır. Köyün dar sokaklarında yürüyüş yapabilir yöresel mutfağının sunulduğu restoranlarda yemek yiyebilirsiniz.

Bozburun Yarımadası

Trekking tutkunlarının vazgeçilmezi olan yarımada da harika bir manzara eşliğinde yürüyüş yolu bulunmaktadır bir yandan da hemen karşısında bulunan Symi ve Rodos Yunan adalarını da görebilirsiniz.

"tatilvitrini.com' da" yurt içinde 3.500'ü aşkın otelden, istediğiniz ilde, dilediğiniz fiyat aralığında, 5 yıldızlı, termal, kayak ya da balayı otelleri. Filtreleme özelliğini kullanın ve aradığınız oteli kendiniz Tatilvitrini güvencesiyle bulun.