;
Balçova Termal Oteller

BALÇOVA TERMAL OTELLER

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
İzmir Kaya Thermal & Convention
 
%17
İNDİRİM
+12
TAKSİT
2,712.50
2.251,38
Oda Kahvaltı
İNCELE
Balçova Termal Otel
 
%20
İNDİRİM
+12
TAKSİT
1,350.25
1.080,20
Sadece Oda
İNCELE
Kaya Thermal & Convention
 
+12
TAKSİT
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
İzmir Kaya Thermal & Convention
İzmir Kaya Thermal & Convention
Balçova
Oda Kahvaltı 2,712.50 %17 2,251.38 İNCELE
Balçova Termal Otel
Balçova Termal Otel
Balçova
Sadece Oda 1,350.25 %20 1,080.20 İNCELE
Kaya Thermal & Convention
Kaya Thermal & Convention
Balçova
İNCELE
Toplam 3 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Balçova Bölgesi

Narenciye kokulu bahçeleri, 6 km sahil şeridi ve 3.000 yıllık bir geçmişe sahip, Balçova!

Arazisinin geçmişte balçık olmasından dolayı Balçık Havi olan ismi zamanla değişime uğramış ve Balçova adı ile yenilenmiştir.

Termal suları ile ünlü bölge birçok turistin yaz kış bölgeye gelmesine sebep olmaktadır. Termal suları kapsayan oteller bulunup burada her dönem tedavi ya da gezi amaçlı tatile çıkabilirsiniz. Bölgede uygun fiyatlarda oteller için erken rezervasyon fırsatlarını da kaçırmamanızı umarız.

Balçova Gezilecek Yerler

Agamemnon Kaplıcaları

M.Ö. 1200 lü yıllarda Agamemnon Kaplıcaları olarak bilinen bu yer günümüzde Balçova Kaplıcaları olarak geçmektedir. Rivayete göre Agamemnon adlı bir kralın kızının vücudunda yaralar çıkmış. Kral kendisine ve ordusuna bulaşmasını engellemek adına kızını günümüzde termal suların olduğu bir alanda zincirlemiş. 21 gün sonra kızın cildindeki yaralar kapanmış ve de çok güzelleşmiş. Bu sebepten burası günümüzde Agamemnon Kaplıcaları olarak anılmaktadır. Romatizmal hastalıklardan, bel fıtığına ya da kireçlenmeye kadar birçok hastalığa iyi geldiği bilinen bu kaplıcalara uğramanızı tavsiye ederiz.

Balçova Teleferik

İzmir’ i baştan sona görebileceğiniz harika bir manzara ile güne başlamak istemez miydiniz? Bunun için tek yapmanız gereken sabah erkenden Balçova’nın yolunu tutmak olacaktır. 3 dakika içerisinde 8 kişilik gondollarla yukarı çıkabilir, bu harika manzarayı görme şansını yakalayabilirsiniz. Yukarı çıktıktan sonra burası sizin için bir dinlenme alanı olacaktır. Orman içinde yürüyüşe çıkabilir ya da etrafta ki restoranlarda vakit geçirebilirsiniz.

Balçova Ulaşım Mesafeleri

İzmir merkeze 8 km olan bölge havaalanına ise 15 km uzaklıkta bulunmaktadır. Haritadan bakıldığında at nalına benzer şekli ile Balçova’yı görebilirsiniz.

Türkiye, kaplıca turizmi ve sağlık turizmi bakımından Avrupada birinci sırada yer almaktadır ve Türkiye’ de 1300 dolayında termal kaynak bulunuyor. Bu termal kaynaklar üzerinde kurulan yüzlerce nitelikli, özel oteller ve kamu tesisleri şifa arayanlara sağlıklı tatil hizmeti vermektedir. Sağlık Bakanlığı onaylı Termal Oteller ile tatil keyfinizi sağlıklı yaşayın.