Ayder-Yaylası Otelleri

AYDER-YAYLASI OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Ayder Doğa Resort Otel
Ayder Doğa Resort Otel
Çamlıhemşin
İNCELE
Ayder Resort Hotel
Ayder Resort Hotel
Çamlıhemşin
İNCELE
Gelgör Hotel
Gelgör Hotel
Çamlıhemşin
İNCELE
Toplam 3 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

 

Ayder Yaylası Bölgesi

Bol oksijenli bir havası, muhteşem doğası ve yemyeşil bitki örtüsü ile Karadeniz' in en cezbedici parçasıdır Ayder.

Osmanlı döneminden beri şifalı suyu ile dikkat çeken Ayder 1987 yılında turizm kenti olarak ilan edilmiştir. En eski dönemlerden beri dinlenme amaçlı kullanılan bölge sularıyla şifa dağıtmaktır. 250 metre derinlikten gelen 50 derece sıcaklığında olan kaplıcaları ile romatizma, cilt hastalıkları, kadın hastalıkları, akıntı ve bronşit ve farenjit gibi birçok hastalıkların tedavisinde kullanılıyor.

Huzur ve sakinlik arayanların tercihi olan Ayder Yaylası, birçok modern termal tesisleri ile yılda yüzlerce yerli yabancı turist ağırlamaktadır.

Doğasını günümüze kadar koruyan doğa cenneti, ladin ve kayın ormanları ile kaplıdır. 1987 yılında turizm kenti ilan edilen bölge 1994 yılında milli park ilan edilmiştir.

Ayrıca bölgede birçok aktive olanağı bulabilirsiniz. Bunlara en iyi örnek rafting ve trekkingdir. Fırtına Deresi rafting için en iyi konumda yer almaktadır.

Ayder Yaylası’ nda Neler Yenir

Restoranlarında sunduğu özel ve doğal ürünleri ile Karadeniz’ in müthiş tatlarını deneyebilirsiniz. Hamsili Pilav, Mıhlama ve Karalahana Sarması bu lezzetlerin başında geliyor.

 

Ayder - Yaylası Ulaşım Mesafeleri

Ayder-Yaylası’ nın, Rize Merkeze mesafesi yaklaşık 83 km, ortalama 80 dakikadır. Trabzon Havalimanı' na Mesafe ise 55 km, ortalama 52 dakika mesafede konumlanmaktadır.

"tatilvitrini.com' da" yurt içinde 3.500'ü aşkın otelden, istediğiniz ilde, dilediğiniz fiyat aralığında, 5 yıldızlı, termal, kayak ya da balayı otelleri. Filtreleme özelliğini kullanın ve aradığınız oteli kendiniz Tatilvitrini güvencesiyle bulun.